Tato kapitola popisuje sestavení jednoho kusu držáku cívek filamentu. Podle typu Multi Materialu můžete mít v balení díly na další. Jednoduše opakujte tyto kroky znovu.
  • Tato kapitola popisuje sestavení jednoho kusu držáku cívek filamentu. Podle typu Multi Materialu můžete mít v balení díly na další. Jednoduše opakujte tyto kroky znovu.

  • Rozbalte jedno balení průhledných plastových dílů.

  • Z obou stran každého dílu odstraňte ochranou fólii.

  • SH-front (přední díl)

  • SH-side (boční díly)

  • SH-back (zadní díl)

  • SH-mid (středový díl)

Add Comment

SH-corner (rohové díly)
  • SH-corner (rohové díly)

  • SH-bearing-corner (pro krajní ložiska)

  • SH-bearing mid (pro středová ložiska)

Add Comment

Vložte matky M3n do dílů SH-corners. Matku můžete vložit, následně přišroubovat šroubem M3x10 a poté šroub povolit, viz obrázek. Matku můžete vložit, následně přišroubovat šroubem M3x10 a poté šroub povolit, viz obrázek.
  • Vložte matky M3n do dílů SH-corners.

  • Matku můžete vložit, následně přišroubovat šroubem M3x10 a poté šroub povolit, viz obrázek.

Add Comment

Pomocí šroubů M3x10 upevněte dílce SH-corners na díl SH-front. Postupujte dle fotografií. Pomocí šroubů M3x10 upevněte dílce SH-corners na díl SH-front. Postupujte dle fotografií. Pomocí šroubů M3x10 upevněte dílce SH-corners na díl SH-front. Postupujte dle fotografií.
  • Pomocí šroubů M3x10 upevněte dílce SH-corners na díl SH-front. Postupujte dle fotografií.

Add Comment

Pomocí šroubu M3x10 upevněte dílec SH-mid na díl SH-front. Postupujte dle fotografií. Dejte si pozor na správnou orientaci výřezů. Dejte si pozor na správnou orientaci výřezů.
  • Pomocí šroubu M3x10 upevněte dílec SH-mid na díl SH-front. Postupujte dle fotografií.

  • Dejte si pozor na správnou orientaci výřezů.

Add Comment

Pomocí šroubů M3x10 upevněte dílce SH-corners na díl SH-back. Postupujte dle fotografií. Pomocí šroubů M3x10 upevněte dílce SH-corners na díl SH-back. Postupujte dle fotografií. Pomocí šroubů M3x10 upevněte dílce SH-corners na díl SH-back. Postupujte dle fotografií.
  • Pomocí šroubů M3x10 upevněte dílce SH-corners na díl SH-back. Postupujte dle fotografií.

Add Comment

Pomocí šroubu M3x10 připojte dílec SH-back na již sestavený základ z předchozích kroků. Pomocí šroubu M3x10 připojte dílec SH-back na již sestavený základ z předchozích kroků. Pomocí šroubu M3x10 připojte dílec SH-back na již sestavený základ z předchozích kroků.
  • Pomocí šroubu M3x10 připojte dílec SH-back na již sestavený základ z předchozích kroků.

Add Comment

Pomocí šroubu M3x10 připojte boční díly SH-side na již sestavený základ. Dejte si pozor na správnou orientaci výřezů. Opakujte zobrazený postup i na druhé straně.
  • Pomocí šroubu M3x10 připojte boční díly SH-side na již sestavený základ.

  • Dejte si pozor na správnou orientaci výřezů.

  • Opakujte zobrazený postup i na druhé straně.

Add Comment

Natočte držák filamentu tak, aby k vám směřoval boční díl s výřezy. Zatlačte díly SH-bearing-mid nadoraz do středového dílu SH-mid. Upevněte díly SH-bearing-mid pomocí šroubů M3x10 a matek M3n.
  • Natočte držák filamentu tak, aby k vám směřoval boční díl s výřezy.

  • Zatlačte díly SH-bearing-mid nadoraz do středového dílu SH-mid.

  • Upevněte díly SH-bearing-mid pomocí šroubů M3x10 a matek M3n.

  • Buďte velmi opatrní při utahování šroubů. Mějte na paměti, že pracujete s plastovými díly, není potřeba používat příliš velkou sílu.

Drziak sa da zmontovat viacerymi sposobmi: Dva stredove SH-corners nalavo od stredu, napravo od stredu, alebo kazdy na inu stranu. A na obrazkoch v tejto kapitole su tieto moznosti pomiesane, tak je to trochu matuce :-). Napr. v kroku 9 su kazdy na inu stranu a v kroku 8 su obidva vlavo.

Jano Jakubovič - Reply

Jano děkuji za zpětnou vazbu. Fotografie sjednotím tak, aby na sebe navazovaly :)

Jakub Dolezal -

Nasaďte dílce SH-bearing-corners na boční díly SH-sides, tak jako na obrázku. Dejte pozor na správnou orientaci, díly SH-bearing-corners by měly být "uvnitř" držáku. Upevněte díly SH-bearing-corners pomocí šroubů M3x10 a matek M3n.
  • Nasaďte dílce SH-bearing-corners na boční díly SH-sides, tak jako na obrázku.

  • Dejte pozor na správnou orientaci, díly SH-bearing-corners by měly být "uvnitř" držáku.

  • Upevněte díly SH-bearing-corners pomocí šroubů M3x10 a matek M3n.

Add Comment

V případě, že jste si objednali Multi Material upgrade se dvěma držáky filamentu je možné je spojit pro lepší stabilitu. Budete potřebovat 4ks šroubu M3x18, který je součástí kitu. Dejte pozor na to, aby otvory v držácích směřovaly směrem k vám.
  • V případě, že jste si objednali Multi Material upgrade se dvěma držáky filamentu je možné je spojit pro lepší stabilitu.

  • Budete potřebovat 4ks šroubu M3x18, který je součástí kitu.

  • Dejte pozor na to, aby otvory v držácích směřovaly směrem k vám.

  • Vezměte první držák a uvolněte 4 šrouby držící jeho boční panel SH-side. Matky ponechte na místě, budete je potřebovat později.

  • Vezměte druhý držák a opět povolte 4 šrouby, tentokrát vyjměte i matky a vložte místo nich 4x šroub M3x18.

  • Spojte držáky dohromady a utáhněte šrouby.

Add Comment

Vámi spojené držáky filamentu by měly vypadat jako na fotografii.
  • Vámi spojené držáky filamentu by měly vypadat jako na fotografii.

  • Znovu zkontrolujte, že otvory směřují jedním směrem!

  • Kapitola dále pokračuje s jedním držákem filamentu, ale shodný postup montáže lze použít i pro spojenou verzi.

Add Comment

Ložisko 608b (8x) Hřídel 106sh (4x) Zatlačte ložiska na oba konce hřídele, tak jako na obrázku.
  • Ložisko 608b (8x)

  • Hřídel 106sh (4x)

  • Zatlačte ložiska na oba konce hřídele, tak jako na obrázku.

  • Osazené hřídele zatlačte do oranžových dílců na držáku filamentu, viz obrázek.

Add Comment

Vložte bílou teflonovou trubičku do kruhového otvoru dílce PTFE TRAP, tak jako na obrázku. Dílec PTFE TRAP může být oranžový nebo černý. Protlačte trubičku skrze vytištěný díl. Dostatečný přesah je 0,5 - 1 cm. Nasuňte dílec PTFE trap na složený držák filamentu. Horní hrana vytištěné součástky a držáku filamentu by měla být přibližně v jedné rovině.
  • Vložte bílou teflonovou trubičku do kruhového otvoru dílce PTFE TRAP, tak jako na obrázku. Dílec PTFE TRAP může být oranžový nebo černý.

  • Protlačte trubičku skrze vytištěný díl. Dostatečný přesah je 0,5 - 1 cm.

  • Nasuňte dílec PTFE trap na složený držák filamentu. Horní hrana vytištěné součástky a držáku filamentu by měla být přibližně v jedné rovině.

  • V závislosti na množství držáků filamentu osaďte 2 až 4 dílce PTFE trap.

  • Vyhřívaná podložka (heatbed) je použita pouze za účelem fotografie. Nepoužívejte svojí podložku pro skládání, můžete si ji poškodit.

  • Máme hotovo a můžeme pokročit k poslední kapitole 6. Finále

Add Comment

Conclusion

I´d start with assembling these parts here first and having your printer still working - just in case anything breaks you could print some spares.

One other person completed this guide.

Jakub Dolezal

Member since: 02/20/2017

68,245 Reputation

132 Guides authored

0 Comments

Add Comment

View Statistics:

Past 24 Hours: 0

Past 7 Days: 0

Past 30 Days: 11

All Time: 758