Skip to main content
  1. Upewnij się, że filament jest rozładowany z hotendu i że drukarka jest odłączona od zasilania! Przygotuj narzędzia z zestawu z MK2/S lub kup podobne w sklepie z narzędziami. Zdecydowanie zalecamy odłożenie części do pojemnika. Niektórych z nich będziesz potrzebować podczas montażu.
    • Upewnij się, że filament jest rozładowany z hotendu i że drukarka jest odłączona od zasilania!

    • Przygotuj narzędzia z zestawu z MK2/S lub kup podobne w sklepie z narzędziami.

    • Zdecydowanie zalecamy odłożenie części do pojemnika. Niektórych z nich będziesz potrzebować podczas montażu.

  2. Upewnij się raz jeszcze, że drukarka jest odłączona od gniazdka zasilania. W innym przypadku istnieje możliwość uszkodzenia elektroniki! Obróć drukarkę lewą stroną do siebie, tak aby mieć przed sobą obudowę RAMBo. Wykręć śrubę M3x40 używając klucza imbusowego 2.5 mm.
    • Upewnij się raz jeszcze, że drukarka jest odłączona od gniazdka zasilania. W innym przypadku istnieje możliwość uszkodzenia elektroniki!

    • Obróć drukarkę lewą stroną do siebie, tak aby mieć przed sobą obudowę RAMBo. Wykręć śrubę M3x40 używając klucza imbusowego 2.5 mm.

    • Otwórz obudowę RAMBo i odłącz WSZYSTKIE PRZEWODY od płytki. NIE WYCIĄGAJ PRZEWODÓW, najpierw odłącz konektory.

    • Jeśłi masz w środku jakiekolwiek opaski zaciskowe trzymające przewody to najpiew je odetnij i wyciągnij.

    • Zauważ, że niektóre złącza (głównie od silników) są zabezpieczone zawleczką, którą musisz nacisnąć aby zwolnić zabezpieczenie przed wyciągnięciem przewodu.

  3. Połóż drukarkę na stronie zasilacza i przesuń podgrzewany stół niemal do końca dla lepszej stabilności. Wypchnij pasek osi Y z uchwytu aby zwolnić jego napięcie, aby móc zdemontować silnik osi Y. Obetnij opaski zaciskowe trzymające przewody silnika osi Y na całej długości do obudowy RAMBo.
    • Połóż drukarkę na stronie zasilacza i przesuń podgrzewany stół niemal do końca dla lepszej stabilności.

    • Wypchnij pasek osi Y z uchwytu aby zwolnić jego napięcie, aby móc zdemontować silnik osi Y.

    • Obetnij opaski zaciskowe trzymające przewody silnika osi Y na całej długości do obudowy RAMBo.

    • Za pomocą klucza imbusowego 2 mm odkręć wszystkie cztery śruby trzymające podgrzewany stół.

    • Odkręć 2 śruby trzymające uchwyt paska osi Y przy pomocy klucza imbusowego 2.5 mm. Trzymaj stół odkręcając drugą śrubę, inaczej opadnie.

    • Obetnij opaskę zaciskową przy obudowie RAMBo i całkowicie zdemontuj podgrzewany stół.

  4. Postaw drukarkę z powrotem na nogach, przesuń podgrzewany stół do przodu i zdemontuj wyłącznik krańcowy osi X odkręcając dwie śruby. Odkręć obydwie śruby trzymające silnik osi X i odsuń silnik na bok, zostawiając kółko zębate na wałku. OPCJONALNIE: Odkręć wszystkie sześć nakrętek samokontrujących M3nN i zdemontuj wózek osi Y (Y-carriage). Zachowaj ucha gwintowane (3 szt) na później.
    • Postaw drukarkę z powrotem na nogach, przesuń podgrzewany stół do przodu i zdemontuj wyłącznik krańcowy osi X odkręcając dwie śruby.

    • Odkręć obydwie śruby trzymające silnik osi X i odsuń silnik na bok, zostawiając kółko zębate na wałku.

    • OPCJONALNIE: Odkręć wszystkie sześć nakrętek samokontrujących M3nN i zdemontuj wózek osi Y (Y-carriage). Zachowaj ucha gwintowane (3 szt) na później.

  5. Odkręć śrubę trzymającą uchwyt koła pasowego osi Y używając klucza imbusowego 2.5 mm.
    • Odkręć śrubę trzymającą uchwyt koła pasowego osi Y używając klucza imbusowego 2.5 mm.

    • Zdemontuj łożysko 623h i zachowaj je na później.

  6. Obetnij opaskę zaciskową trzymającą wiązkę przewodów z ekstrudera. Zachowaj ostrożność, aby nie uszkodzić przewodów. Obetnij opaski zaciskowe na owijce spiralnej z tyłu ekstrudera. Ponownie zachowaj ostrożność, aby nie uszkodzić przewodów. Odwiń owijkę spiralną w całości do obudowy RAMBo.
    • Obetnij opaskę zaciskową trzymającą wiązkę przewodów z ekstrudera. Zachowaj ostrożność, aby nie uszkodzić przewodów.

    • Obetnij opaski zaciskowe na owijce spiralnej z tyłu ekstrudera. Ponownie zachowaj ostrożność, aby nie uszkodzić przewodów. Odwiń owijkę spiralną w całości do obudowy RAMBo.

  7. Obetnij opaski zaciskowe trzymające przewody. Zdejmij opaski zaciskowe i odsuń przewody na boki.
    • Obetnij opaski zaciskowe trzymające przewody.

    • Zdejmij opaski zaciskowe i odsuń przewody na boki.

    • Odkręć wszystkie trzy śruby trzymające ekstruder przy użyciu klucza imbusowego 2.5 mm. Podczas odkręcania ostatniej śruby przytrzymaj ekstruder ręką, inaczej spadnie!

    • Zdejmij ekstruder.

  8. Odkręć 4 śruby trzymające lewy wentylator hotendu używając klucza imbusowego 2.5 mm. Zdemontuj go całkowicie - potrzebujesz dostępu do przewodów silnika. Odkręć śruby trzymające dźwignię dociskową ekstrudera używając klucza imbusowego 2.5 mm.
    • Odkręć 4 śruby trzymające lewy wentylator hotendu używając klucza imbusowego 2.5 mm. Zdemontuj go całkowicie - potrzebujesz dostępu do przewodów silnika.

    • Odkręć śruby trzymające dźwignię dociskową ekstrudera używając klucza imbusowego 2.5 mm.

    • Zachowaj sprężyny - będą nam potrzebne.

    • Odkręć śruby trzymające silnik ekstrudera używając klucza imbusowego 2.5 mm. Zachowaj silnik z kółkiem radełkowanym na później. Kółko radełkowane zostanie zastąpione kołem zębatym Bondtech.

  9. Podsuń oś Z do góry obracając śruby trapezowe na ok 3/4 zakresu wysokości i połóż drukarkę na stronie zasilacza. Odkręć dolną śrubę trzymającą obudowę RAMBo przy użyciu klucza imbusowego 2.5 mm i obróć obudowę lekko w górę.
    • Podsuń oś Z do góry obracając śruby trapezowe na ok 3/4 zakresu wysokości i połóż drukarkę na stronie zasilacza.

    • Odkręć dolną śrubę trzymającą obudowę RAMBo przy użyciu klucza imbusowego 2.5 mm i obróć obudowę lekko w górę.

    • Nie odwijaj jeszcze owijki spiralnej, po prostu przejdź po wiązce do obudowy RAMBo i odepnij przewody.

    • Umieść drukarkę z powrotem w "normalnej" pozycji.

  10. Odkręć śruby trzymające lewy i prawy górny uchwyt osi Z używając klucza imbusowego 2.5 mm i zdemontuj je. Wyciągnij pręty liniowe z obydwóch stron. Jeśli nie chcą wyjść łatwo, spróbuj je obrócić. Postępuj ostrożnie aby nie połamać dolnych uchwytów osi Z.
    • Odkręć śruby trzymające lewy i prawy górny uchwyt osi Z używając klucza imbusowego 2.5 mm i zdemontuj je.

    • Wyciągnij pręty liniowe z obydwóch stron. Jeśli nie chcą wyjść łatwo, spróbuj je obrócić. Postępuj ostrożnie aby nie połamać dolnych uchwytów osi Z.

    • Podnieś oś X do samej góry obracając śruby trapezowe. Przy końcu przytrzymaj oś X ręką, aby nie spadła ze śrub!

  11. Wyjciągnij pasek z wózka osi X przy pomocy szczypiec. Przed zdemontowaniem silnika odwiń owijkę spiralną w całości. Odkręć zaznaczone śruby przy użyciu klucza imbusowego 2.5 mm i zdemontuj silnik z uchwytu.
    • Wyjciągnij pasek z wózka osi X przy pomocy szczypiec.

    • Przed zdemontowaniem silnika odwiń owijkę spiralną w całości.

    • Odkręć zaznaczone śruby przy użyciu klucza imbusowego 2.5 mm i zdemontuj silnik z uchwytu.

    • Zostaw koło zębate na silniku osi X.

    • Przejdź na drugą stronę osi X, odkręć śrubę M3 i zdemontuj łożysko 623h. Zachowaj je na później.

    • Zdemontuj czarne nakrętki trapezowe z uchwytu silnika osi X i z uchwytu koła pasowego osi X. Zachowaj je do późniejszego montażu.

  12. Znajdź przewody silników osi Z i odetnij opaski zaciskowe trzymające je do ramy.
    • Znajdź przewody silników osi Z i odetnij opaski zaciskowe trzymające je do ramy.

    • Odkręć zaznaczone śruby przy użyciu klucza imbusowego 2.5 mm i zdemontuj prawy silnik osi Z z jego uchwytu. Opuść silnik na powierzchnię, na której stoi drukarka.

    • Powtórz poprzednie kroki dla drugiego silnika osi Z.

    • Ostrożnie podnieś drukarkę aby wyjąć spod niej obydwa silniki osi Z.

  13. Połóż drukarkę na stronie zasilacza.
    • Połóż drukarkę na stronie zasilacza.

    • Wyjmij przewody wyświetlacza LCD z klipsów przypiętych do ramy osi Y.

    • Odetnij opaski zaciskowe trzymające uchwyty ekranu LCD. Obcinając drugą opaskę przytrzymaj ekran LCD aby nie spadł.

    • Odkręć śruby wewnątrz obudowy ekranu LCD i zdemontuj części drukowane. Zachowaj obudowę i pokrętło, ale uchwyty wymienisz na nowe.

  14. Demontaż zakończony! Czas sprawdzić, czy na pewno mamy wszystkie potrzebne części: (Uwaga: nie wszystkie części znajdują się na ilustracji)
    • Demontaż zakończony! Czas sprawdzić, czy na pewno mamy wszystkie potrzebne części: (Uwaga: nie wszystkie części znajdują się na ilustracji)

    • Silnik (5x), kółko zębate GT2 (2x) i nakrętka trapezowa (2x)

    • Łożysko 623h (2x)

    • Ekran LCD wraz z przewodami (1x)

    • Obudowa ekranu LCD i pokrętło (1x)

    • Części drukowane drukarki MK3S

  15. Skończone! Przejdźmy do montażu MK3S.
Finish Line

Dozuki System

Member since: 09/24/2009

726 Guides authored

0 Comments

Add Comment

View Statistics:

Past 24 Hours: 0

Past 7 Days: 0

Past 30 Days: 1

All Time: 19