Skip to main content
  1. Vítejte u návodu na vylepšení vaší tiskárny z Original Prusa i3 MK2/S na Original Prusa i3 MK2.5S
    • Vítejte u návodu na vylepšení vaší tiskárny z Original Prusa i3 MK2/S na Original Prusa i3 MK2.5S

    • Připravte si upgrade kit MK2.5S, který jste obdrželi od Prusa Research.

    • Díly na obrázku se mohou lišit od vašich.

    • POZOR: Tento návod je platný POUZE PRO JEDNO-MATERIÁLOVOU MK2.5S!!! Pro MK2.5S MMU2S, prosím použijte manuál Original Prusa i3 MK3S/MK2.5S & MK3/MK2.5 na MMU2S. Je zapotřebí jiných dílů!

  2. Pro MK2.5S upgrade potřebujete:
    • Pro MK2.5S upgrade potřebujete:

    • Čelisťové kleště (1x)

    • Inbusový klíč 2.5 mm

    • Inbusový klíč 2.0 mm

    • Inbusový klíč 1.5 mm

    • Plochý šroubovák pro nasazení řemene.

    • Nic není nutné pájet.

    • Kabely mají koncovky již z výroby - není nutné je upravovat.

  3. Většina součástek je popsaná na jejich balení včetně výkresu 1:1. Nic tak nespletete. Nejběžnější šrouby, matice a PTFE trubičky. Můžete také použít přiložený dopis, který na druhé straně obsahuje Prusa Cheatsheet.
    • Většina součástek je popsaná na jejich balení včetně výkresu 1:1. Nic tak nespletete.

    • Nejběžnější šrouby, matice a PTFE trubičky. Můžete také použít přiložený dopis, který na druhé straně obsahuje Prusa Cheatsheet.

    • Prusa Cheatsheet si můžete stáhnout z našich stránek. Vytiskněte ho ve 100% měřítku, jinak to nebude fungovat.

  4. Pokud se chcete podívat na originály obrázků ve vysokém rozlišení, jděte na manual.prusa3d.com a proklikněte se na část návodu, která vás zajímá.
    • Pokud se chcete podívat na originály obrázků ve vysokém rozlišení, jděte na manual.prusa3d.com a proklikněte se na část návodu, která vás zajímá.

    • Najeďte myší na obrázek a klikněte na ikonku lupy ("View original") v levém horním rohu.

  5. Většina tištěných součástek na Original Prusa i3 MK2.5S je označena verzí.
    • Většina tištěných součástek na Original Prusa i3 MK2.5S je označena verzí.

    • Cx řada (např. C1) - tyto díly jsou vytištěny na farmě Prusa Research a jsou distribuovány s kitem.

    • Rx řada (např. R1) - tyto díly jsou dostupné ke stažení a připravené k tisku uživatelem. Jsou naprosto shodné s dodávanými díly.

    • Pokud budete mít při sestavování potíže s konkrétní tištěnou součástkou, zkuste prosím najít toto označení a nahlašte jej našemu týmu podpory.

  6. Před tím, než začneme s rozebíráním tiskárny, je potřeba vytisknout všechny potřebné díly. Pokud je již máte, můžete tento krok přeskočit. Pro upgrade z MK2/S na MK2.5S je nutné vytisknout díly extruderu, které jsou rozděleny do několika G-codů. Použijte přibalený ČERNÝ PETG nebo podobný materiál. Barva by měla být černá/tmavá, předejdete tak problémům.
    • Před tím, než začneme s rozebíráním tiskárny, je potřeba vytisknout všechny potřebné díly. Pokud je již máte, můžete tento krok přeskočit.

    • Pro upgrade z MK2/S na MK2.5S je nutné vytisknout díly extruderu, které jsou rozděleny do několika G-codů. Použijte přibalený ČERNÝ PETG nebo podobný materiál. Barva by měla být černá/tmavá, předejdete tak problémům.

    • G-cody a STL soubory jsou dostupné na naší stránce: prusa3d.cz/tisknutelna-vylepseni-tiskarn...

    • Pro tisk jednotlivých součástek je doporučeno použít Slic3r PE s výškou vrstvy 0.2 mm, výplní typu GRID na 20 %, bez podpor!

    • Díl Fan-shroud musí být vytištěn pouze z ABS!!! Proto je tento díl zahrnutý v balení.

    • Obrázky neobsahují veškeré díly.

  7. Ztratili jste se v instrukcích, chybí vám šroub, nebo se zlomil vytištěný díl? Dejte nám vědět! Můžete nás kontaktovat těmito způsoby:
    • Ztratili jste se v instrukcích, chybí vám šroub, nebo se zlomil vytištěný díl? Dejte nám vědět!

    • Můžete nás kontaktovat těmito způsoby:

    • Pomocí komentářů pod jednotlivými kroky.

    • Pomocí non-stop online podpory na shop.prusa3d.cz

    • Napsáním emailu na info@prusa3d.cz

  8. 3D tištěné díly jsou velmi přesné, nicméně je třeba počítat s tolerancí tištěných dílů, stejně jako s tolerancí velikosti matic. Může se stát, že se matice snadno nevejdou do otvoru, nebo že matice budou vypadávat.  Podívejme se, jak se s tím vypořádat: Matice se nevejde do otvoru: použijte celozávitový šroub (typicky: M3x10, M3x18) a zašroubujte jej z opačné strany otvoru. Během dotažení šroubu se matice vtáhne dovnitř. Potom šroub vyšroubujte.
    • 3D tištěné díly jsou velmi přesné, nicméně je třeba počítat s tolerancí tištěných dílů, stejně jako s tolerancí velikosti matic.

    • Může se stát, že se matice snadno nevejdou do otvoru, nebo že matice budou vypadávat. Podívejme se, jak se s tím vypořádat:

    • Matice se nevejde do otvoru: použijte celozávitový šroub (typicky: M3x10, M3x18) a zašroubujte jej z opačné strany otvoru. Během dotažení šroubu se matice vtáhne dovnitř. Potom šroub vyšroubujte.

    • Matice stále vypadává: Použijte kousek izolepy k dočasné fixaci matice na místě, jakmile vložíte šroub, můžete izolepu odstranit. Použití lepidla se nedoporučuje, protože se může částečně dostat do závitu a pak nebudete schopni šroub správně dotáhnout.

    • Pokaždé, když budeme doporučovat použít "techniku vtahování matek pomocí šroubu", připomene vám ji avatar Pepa ;)

    • Díly na obrázcích jsou použity pro příklad.

  9. Pro úspěšné sestavení  se prosím řiďte následujícím: Vždy si nejprve přečtěte všechny pokyny v aktuálním kroku. To vám pomůže pochopit, co budete dělat.
    • Pro úspěšné sestavení se prosím řiďte následujícím:

    • Vždy si nejprve přečtěte všechny pokyny v aktuálním kroku. To vám pomůže pochopit, co budete dělat.

    • Neřiďte se pouze obrázky! To nestačí. Psané instrukce jsou co nejkratší mohou být. Čtěte je.

    • 'Čtěte komentáře' od ostatních uživatelů, jsou skvělým zdrojem nápadů. I my je čteme a na základě vaší zpětné vazby vylepšujeme návod ke stavbě.

    • Používejte přiměřenou sílu, tištěné části jsou odolné, ale ne nerozbitné. Pokud do sebe něco nepasuje, zkontrolujte dvakrát váš pracovní postup.

    • Nejdůležitější upozornění: Užijte si stavbu a příjemnou zábavu. Zapojte do stavby vaše děti, přátelé nebo partnery. Za případné rozbroje však nezodpovídáme ;)

    • JSTE PŘIPRAVENI? Začněte sestavením osy Y v kapitole - 2. Rozebrání tiskárny

Finish Line

Dozuki System

Member since: 09/24/2009

726 Guides authored

0 Comments

Add Comment

View Statistics:

Past 24 Hours: 0

Past 7 Days: 8

Past 30 Days: 47

All Time: 416