Skip to main content
  1. Zestaw zawiera: Szczypce spiczaste (1x)
    • Zestaw zawiera:

    • Szczypce spiczaste (1x)

    • Wkrętak krzyżakowy (1x)

    • Klucz imbusowy (6x)

    • Paczka z drukarką zawiera smar, który jest przeznaczony do bieżącego utrzymania drukarki. Nie musisz używać go teraz, ponieważ łożyska są już nasmarowane. Mamy specjalny poradnik opisujący czyszczenie i smarowanie drukarki. Zobacz Printer maintenance tips

    • Nie ma potrzeby lutowania.

    • Nie ma potrzeby zaciskania przewodów

  2. Wszystkie pudełka i woreczki z częściami potrzebnymi do budowy są oznaczone etykietami.
    • Wszystkie pudełka i woreczki z częściami potrzebnymi do budowy są oznaczone etykietami.

    • Numer w nagłówku informuje, do którego rozdziału będziesz potrzebował tego woreczka (lub pudełka).

  3. Większość etykiet jest w skali 1:1 i mogą być wykorzystane do identyfikacji części :-) Możesz ich użyć jako odniesienia dla często używanych śrubek, nakrętek i rurek PTFE. Możesz również użyć dołączonego arkusza, który z drugiej strony zawiera naszą ściągawkę (Prusa Cheatsheet).
    • Większość etykiet jest w skali 1:1 i mogą być wykorzystane do identyfikacji części :-)

    • Możesz ich użyć jako odniesienia dla często używanych śrubek, nakrętek i rurek PTFE. Możesz również użyć dołączonego arkusza, który z drugiej strony zawiera naszą ściągawkę (Prusa Cheatsheet).

    • Możesz pobrać Prusa Cheatsheet z naszej strony. Wydrukuj ją w skali 100% - nie zmieniaj skalowania, inaczej nie zadziała.

  4. Każdy z elementów złącznych znajduje się w osobnym woreczku.
    • Każdy z elementów złącznych znajduje się w osobnym woreczku.

    • Jeśli podczas montażu zgubisz śrubkę, użyj jednej z tego woreczka.

  5. Podczas przeglądania przewodnika na stronie manual.prusa3d.com możesz otworzyć oryginalne ilustracje w wysokiej rozdzielczości dla lepszego poglądu.
    • Podczas przeglądania przewodnika na stronie manual.prusa3d.com możesz otworzyć oryginalne ilustracje w wysokiej rozdzielczości dla lepszego poglądu.

    • Po prostu umieść kursor nad ilustracją i kliknij przycisk Lupa ("View original") w lewym górnym rogu.

  6. Większość części drukowanych w Original Prusa i3 MK3S jest oznaczonych wersją.
    • Większość części drukowanych w Original Prusa i3 MK3S jest oznaczonych wersją.

    • Seria Cx (np. C1) - są to części drukowane na farmie Prusa Research i wysyłane razem z zestawem.

    • Seria Rx (np. R4) - to części dostępne do pobrania i wydrukowania we własnym zakresie. Są identyczne do tych drukowanych przez nas.

    • Jeśli masz problem z którąś z drukowanych części podczas montażu, spróbuj odnaleźć takie oznaczenie i przekaż je naszemu zespołowi pomocy technicznej.

  7. Problemy z instrukcją, brakuje śrubek lub część drukowana jest pęknięta? Powiedz nam o tym! Możesz skontaktować się z nami w następujący sposób:
    • Problemy z instrukcją, brakuje śrubek lub część drukowana jest pęknięta? Powiedz nam o tym!

    • Możesz skontaktować się z nami w następujący sposób:

    • Komentując poszczególne kroki instrukcji.

    • Przez nasz live chat czynny 24/7 na shop.prusa3d.com

    • Przez e-mail na adres info@prusa3d.com

  8. Części drukowane 3D są bardzo dokładne, jednak mogą wystąpić pewne odchyłki. To samo dotyczy nakrętek. Może się zdarzyć, że nakrętka nie będzie chciała wejść w gniazdo lub będzie z niego wypadać. Zobaczmy, co zrobić w takich przypadkach: Nakrętka nie chce wejść w gniazdo: użyj śruby z gwintem na całej długości (np. M3x10, M3x18) i wkręć ją z drugiej strony otworu. Nakrętka będzie wciągana w gniazdo podczas dokręcania. Wykręć śrubę po dociągnięciu nakrętki.
    • Części drukowane 3D są bardzo dokładne, jednak mogą wystąpić pewne odchyłki. To samo dotyczy nakrętek.

    • Może się zdarzyć, że nakrętka nie będzie chciała wejść w gniazdo lub będzie z niego wypadać. Zobaczmy, co zrobić w takich przypadkach:

    • Nakrętka nie chce wejść w gniazdo: użyj śruby z gwintem na całej długości (np. M3x10, M3x18) i wkręć ją z drugiej strony otworu. Nakrętka będzie wciągana w gniazdo podczas dokręcania. Wykręć śrubę po dociągnięciu nakrętki.

    • Nakrętka wypada: przyklej kawałek taśmy aby tymczasowo przytrzymać nakrętkę na miejscu i odklej ją, gdy wkręcisz śrubę. Nie zalecamy używania kleju, ponieważ może on zanieczyścić gwint, co uniemożliwi prawidłowe dokręcenie śruby.

    • Podobizna Josefa oznacza, że w tym momencie zalecamy "technikę wciągania nakrętki" ;)

    • Części na ilustracjach są pokazane jako przykład

  9. Składanie drukarki MK3S jest nie lada wyzwaniem, dlatego ważne jest, aby nagradzać się po przejściu każdego z ważnych etapów. Właśnie po to dołączyliśmy paczkę misiów Haribo!
    • Składanie drukarki MK3S jest nie lada wyzwaniem, dlatego ważne jest, aby nagradzać się po przejściu każdego z ważnych etapów. Właśnie po to dołączyliśmy paczkę misiów Haribo!

    • Największym problemem napotykanym dotychczas podczas montażu (MK3, MK2S), z którym musieliśmy się zmierzyć była nieodpowiednia konsumpcja żelków. Wielu z Was nie wystarczało ich do końca budowy, a niektórzy nawet zjedli je zanim jeszcze ją zaczęli!

    • Z przyjemnością zawiadamiam, że po wielu godzinach badań (i setkach zjedzonych misiów), znamy już rozwiązanie!

    • Na końcu każdego rozdziału znajduje się dokłada instrukcja mówiąca ile żelków musisz zjeść.

    • Przed użyciem skonsultuj się ze sprzedawcą w najbliższym sklepie ze słodyczami, gdyż każdy słodycz niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu ;)

    • Schowaj na ten czas paczkę misiów Haribo! Z naszego doświadczenia wynika, że niepilnowane torebki z żelkami potrafią znikać w niewyjaśnionych okolicznościach. Jesteśmy w trakcie wyjaśniania tych dziwnych zdarzeń.

  10. Aby skutecznie ukończyć montaż, podążaj za instrukcjami: Zawsze najpierw przeczytaj instrukcję dot. danego kroku'' - pomoże Ci w pełni zrozumieć, co musisz zrobić. Nie przycinaj elementów, dopóki nie będzie to wskazane w instrukcji!!!'''
    • Aby skutecznie ukończyć montaż, podążaj za instrukcjami:

    • Zawsze najpierw przeczytaj instrukcję dot. danego kroku'' - pomoże Ci w pełni zrozumieć, co musisz zrobić. Nie przycinaj elementów, dopóki nie będzie to wskazane w instrukcji!!!'''

    • Nie oglądaj samych obrazków! To nie wystarczy, a instrukcje pisemne są tak zwięzłe, jak to możliwe. Przeczytaj je.

    • Przeczytaj komentarze od innych użytkowników - są świetnym źródłem pomysłów. My również je czytamy i zawieramy w instrukcjach aby poprawić proces montażu.

    • Nie stosuj zbyt dużej siły - części drukowane są wytrzymałe, ale nie niezniszczalne. Jeśli coś nie pasuje, to dwa razy sprawdź, co robisz.

    • Jedz żelki zgodnie z instrukcjami! Nie będziemy tolerować nieposłuszeństwa :D

    • Najważniejsze to czerpać radość z budowy. Buduj razem z dziećmi, przyjaciółmi lub partnerem/partnerką. Nie bierzemy jednak odpowiedzialności za ewentualne kłótnie ;)

    • GOTOWI? Zacznijmy od montażu osi Y w kolejnym rozdziale - 2. Montaż osi Y

Finish Line

5 other people completed this guide.

Dozuki System

Member since: 09/24/2009

726 Guides authored

0 Comments

Add Comment

View Statistics:

Past 24 Hours: 2

Past 7 Days: 32

Past 30 Days: 94

All Time: 500