Skip to main content
  1. Čelisťové kleště pro zkracování stahovacích pásek
    • Čelisťové kleště pro zkracování stahovacích pásek

    • 2.5mm inbusový klíč pro šrouby M3

    • 2mm inbusový klíč pro zarovnání matek

  2. Pro následující kroky si prosím připravte: X-end-motor (1x)
    • Pro následující kroky si prosím připravte:

    • X-end-motor (1x)

    • X-end-idler (1x)

    • Lineární ložisko (4x)

    • Šroub M3x18 (2x)

    • Samojistná matka M3nN (1x)

    • Matka M3nS (1x)

    • Kladka s ložiskem 623h (1x)

  3. Vložte lineární ložiska LM8UU do  vytištěných dílů (X-end-motor a X-end-idler) viz obrázek. Ujistěte se, že první z ložisek v každém tištěném dílu je zatlačeno zcela dolu. NEVKLÁDEJTE LOŽISKA Z DRUHÉ STRANY. Po obvodu otvoru je límec (menší průměr otvoru). První dvojice ložisek by měla být zarovnaná s horní hranou obou tištěných dílů (X-endů).
    • Vložte lineární ložiska LM8UU do vytištěných dílů (X-end-motor a X-end-idler) viz obrázek. Ujistěte se, že první z ložisek v každém tištěném dílu je zatlačeno zcela dolu.

    • NEVKLÁDEJTE LOŽISKA Z DRUHÉ STRANY. Po obvodu otvoru je límec (menší průměr otvoru).

    • První dvojice ložisek by měla být zarovnaná s horní hranou obou tištěných dílů (X-endů).

    • Druhá dvojice ložisek by měla být doražena spodní okraj (límec) obou tištěných dílů (X-endů).

    • Pro snadnější vložení můžete ložiska zatlačit proti rovnému povrchu.

    • Umístěte dvojici ložisek tak, aby byly vnitřní kuličky prvního ložiska pootočené oproti druhému o 45°. Tímto způsobem lze dosáhnout rovnoměrnějšího kontaktu s vodící tyčí. Detail uložení najdete na třetím obrázku.

  4. Vložte matku a šroub do otvorů (hlouběji než na obrázku). Pro teď potřebujeme,  aby šroub pouze držel na místě. Utahujte šroub jen do doby, než se hlavička téměř dotkne povrchu dílu. Přesnou polohu šroubu (utažení) určíme později.
    • Vložte matku a šroub do otvorů (hlouběji než na obrázku). Pro teď potřebujeme, aby šroub pouze držel na místě. Utahujte šroub jen do doby, než se hlavička téměř dotkne povrchu dílu. Přesnou polohu šroubu (utažení) určíme později.

    • Ujistěte se prosím, že šroub M3x18 nezasahuje do vyznačeného otvoru, mohl by blokovat jiný šroub v budoucím kroku. Pokud je nyní šroub vidět, tak jej lehce vyšroubujte.

  5. POZOR: během utahování buďte velmi opatrní, zkontrolujte natočení matky a NEUTAHUJTE velkou silou, můžete zlomit vytištěný díl. Vložte samojistnou matku M3nN do dílu X-end-idler. V případě, že nemůžete zatlačit matku dovnitř, nepoužívejte nepřiměřenou sílu. Prozatím matku vynechte a postupte k dalším dílům toho kroku.
    • POZOR: během utahování buďte velmi opatrní, zkontrolujte natočení matky a NEUTAHUJTE velkou silou, můžete zlomit vytištěný díl.

    • Vložte samojistnou matku M3nN do dílu X-end-idler.

    • V případě, že nemůžete zatlačit matku dovnitř, nepoužívejte nepřiměřenou sílu. Prozatím matku vynechte a postupte k dalším dílům toho kroku.

    • Vložte kladku 623h do dílu X-end-idler.

    • Zajistěte ji pomocí šroubu M3x18.

    • Nyní, pokud je to potřeba, použijte šroub M3 k zatažení matky dovnitř.

    • Položte prst na kladku a ujistěte se, že s ním lze volně otáčet. Pokud to bude potřeba povolte/utáhněte šroub.

  6. Vezměte zbývající tyče a porovnejte jejich délku. Pro osu X potřebujete ty delší (370 mm). Lineární ložisko (3x) POZOR, PROSÍM POSTUPUJTE OPATRNĚ! Zlehka nasuňte tyče napřímo do ložisek. Netlačte velkou silou a tyče nenaklánějte!
    • Vezměte zbývající tyče a porovnejte jejich délku. Pro osu X potřebujete ty delší (370 mm).

    • Lineární ložisko (3x)

    • POZOR, PROSÍM POSTUPUJTE OPATRNĚ! Zlehka nasuňte tyče napřímo do ložisek. Netlačte velkou silou a tyče nenaklánějte!

    • V případě, že se vám podaří vytlačit kuličky z pouzdra ložiska, tak je prosím spočítejte. Pokud bude jedna či dvě, bude mechanismus fungovat. Pokud jich však vytlačíte více, zvažte prosím objednání nových ložisek.

  7. Vložte tyče s ložisky do vytištěných připravených dílů. Buďte opatrní! Tyče zasunujte do otvorů rovně, neviklejte s nimi!
    • Vložte tyče s ložisky do vytištěných připravených dílů.

    • Buďte opatrní! Tyče zasunujte do otvorů rovně, neviklejte s nimi!

    • Dbejte na správnou orientaci dílů a tyčí.

    • V horní i spodní části obou X-endů je speciální kontrolní otvor. Ověřte, zdali máte tyč zatlačenou až na doraz.

  8. Pro následující kroky si prosím připravte: Motor osy X (1x)
    • Pro následující kroky si prosím připravte:

    • Motor osy X (1x)

    • Řemenička GT2-16 (1x)

    • Ujistěte se, že používáte správný motor! Na spodní části motoru je umístěno označení. Důvodem je rozdílná délka kabelů každého z motorů.

  9. Na hřídeli motoru je plochá strana, natočte ji směrem nahoru. Nasaďte řemeničku, dbejte na SPRÁVNOU orientaci. Porovnejte ji s druhým obrázkem!
    • Na hřídeli motoru je plochá strana, natočte ji směrem nahoru.

    • Nasaďte řemeničku, dbejte na SPRÁVNOU orientaci. Porovnejte ji s druhým obrázkem!

    • Jeden z červíků musí mířit kolmo na plochou část hřídele. Jemně utáhněte oba červíky.

    • Řemeničku netlačte až na motor. Ponechte mírnou mezeru, aby se mohla hřídel volně otáčet.

    • Řemeničku zatím nedotahujte, k tomu se dostaneme později.

  10. Připravte si šrouby M3x18 (3x) Připravte si motor pro osu X s již nasazenou řemeničkou.
    • Připravte si šrouby M3x18 (3x)

    • Připravte si motor pro osu X s již nasazenou řemeničkou.

    • Usaďte osu X na motor dle obrázku.

    • Vložte šrouby M3x18 a utáhněte je.

  11. Jedná se o snadnou kapitolu, dejte si 10% dávku medvídků ;)
    • Jedná se o snadnou kapitolu, dejte si 10% dávku medvídků ;)

  12. Osa X je hotova!
    • Osa X je hotova!

    • Zkontrolujte výsledný vzhled s obrázkem.

    • Vše zkontrolováno? Pokročme k: 4. Osa Z

Finish Line

17 other people completed this guide.

Dozuki System

Member since: 09/24/2009

726 Guides authored

0 Comments

Add Comment

View Statistics:

Past 24 Hours: 4

Past 7 Days: 48

Past 30 Days: 260

All Time: 1,957