Skip to main content
  1. Dla następnych kroków przygotuj:
    • Dla następnych kroków przygotuj:

    • Adapter-printer-mmu2s (Adapter dźwigni MMU2S)

    • Paczka powinna zawierać tylko jeden, pomarańczowy adapter. Jeśli masz części wydrukowane przez siebie, to nie używaj wersji z otworem na kulkę stalową.

  2. Wsuń adapter pod kątem, najpierw od strony silnika.
    • Wsuń adapter pod kątem, najpierw od strony silnika.

    • Dociśnij go w dół i sprawdź, czy górna powierzchnia jest zrównana z powierzchnią ekstrudera.

    • NIE UŻYWAJ żadnej śruby aby przymocować adapter dźwigni MMU2 (Adapter-printer-mmu2). Powinien utrzymywać się w korpusie ekstrudera.

  3. Dla następnych kroków przygotuj:
    • Dla następnych kroków przygotuj:

    • Śruba M3x18 (1x)

    • Śruba M3x10 (1x)

    • Nakrętka M3n (1x)

    • FS-cover-mmu2s (pokrywa czujnika filamentu MMU2S) (1x)

    • IR-sensor-holder-mmu2s (uchwyt czujnika IR MMU2S) (1x)

    • IR-sensor-cover-mmu2s (pokrywa czujnika IR MMU2S) (1x)

    • Dalszy ciąg listy w kolejnym kroku instrukcji

  4. Dla następnych kroków przygotuj:
    • Dla następnych kroków przygotuj:

    • Prusa IR-sensor (czujnik IR) (1x)

    • Śruba M2x8 (1x)

    • POSTĘPUJ OSTROŻNIE z czujnikiem filamentu, nie dotykaj powierzchni czarnej płytki drukowanej ani przylutowanych elementów. Trzymaj czujnik za krawędzie.

    • Montaż możesz przeprowadzić w pobliżu ekstrudera, nie ma potrzeby wyciągania przewodu czujnika IR. Jednak dla lepszej prezentacji, niektóre z etapów zostały pokazane z daleka od drukarki.

    • MK3S/MK2.5S i MMU2S używają tego samego czujnika IR, jednak różnią się miejscem jego montażu w ekstruderze.

  5. Najpierw pociągnij delikatnie przewód czujnika IR w górę, aby zapewnić sobie trochę luzu podczas montażu części drukowanych. W tym samym czasie obserwuj drugi koniec owijki tekstylnej - jeśli złącze przewodu schowa się w owijce, to znaczy, że zabrakło przewodu ;) Weź mniejsze złącze BEZ CZUJNIKA i ostrożnie przeciągnij przez uchwyt czujnika IR (IR-sensor-holder-mmu2s).
    • Najpierw pociągnij delikatnie przewód czujnika IR w górę, aby zapewnić sobie trochę luzu podczas montażu części drukowanych. W tym samym czasie obserwuj drugi koniec owijki tekstylnej - jeśli złącze przewodu schowa się w owijce, to znaczy, że zabrakło przewodu ;)

    • Weź mniejsze złącze BEZ CZUJNIKA i ostrożnie przeciągnij przez uchwyt czujnika IR (IR-sensor-holder-mmu2s).

    • Po przejściu złącza na drugą stronę, podłącz przewód do czujnika.

    • Upewnij się, że zawleczka jest skierowana ku górze.

    • Czujnik musi być skierowany w dół.

    • Ilustracje pokazują przewód czujnika dla MK3S, jednak procedura dla MK2.5S jest taka sama. Tak samo jest w kolejnych etapach instrukcji.

  6. Weź czujnik IR i umieść go w uchwycie, upewniając się, że jest umieszczony w tym samym kierunku, jak na ilustracji. Umieść pokrywę na szczycie. Jest on asymetryczna - zobacz ilustrację. Mniejsza szpara w pokrywie powinna znaleźć się po lewej stronie. Przykręć czujnik i pokrywę przy pomocy śruby M2x8.
    • Weź czujnik IR i umieść go w uchwycie, upewniając się, że jest umieszczony w tym samym kierunku, jak na ilustracji.

    • Umieść pokrywę na szczycie. Jest on asymetryczna - zobacz ilustrację. Mniejsza szpara w pokrywie powinna znaleźć się po lewej stronie.

    • Przykręć czujnik i pokrywę przy pomocy śruby M2x8.

  7. Ostrożnie umieść przewód w kanałku - upewnij się, że jest wsunięty do końca. Weź pokrywę czujnika filamentu MMU2S (FS-cover-mmu2s) i umieść w niej nakrętkę M3n. Wsuń uchwyt na pokrywę i upewnij się, że jest dosunięty do końca. W innym przypadku otwory nie pokryją się ze sobą.
    • Ostrożnie umieść przewód w kanałku - upewnij się, że jest wsunięty do końca.

    • Weź pokrywę czujnika filamentu MMU2S (FS-cover-mmu2s) i umieść w niej nakrętkę M3n.

    • Wsuń uchwyt na pokrywę i upewnij się, że jest dosunięty do końca. W innym przypadku otwory nie pokryją się ze sobą.

    • Dokręć obydwie części do siebie przy pomocy śruby M3x10. Na ilustracji pokazany jest właściwy otwór.

    • Zmontowany zespół czujnika IR jest nazywany "kominem" w Podręczniku.

    • Porada: Jeśli nie dosięga nakrętki, to możesz przyciągnąć ją wkręcając z drugiej strony dłuższą śrubę z woreczka z częściami zapasowymi.

  8. Nałóż zmontowany zespół czujnika IR na górną część ekstrudera. Wyrównaj lewą krawędź z krawędzią korpusu ekstrudera.
    • Nałóż zmontowany zespół czujnika IR na górną część ekstrudera.

    • Wyrównaj lewą krawędź z krawędzią korpusu ekstrudera.

    • Dokręć części do siebie przy użyciu śruby M3x18.

    • Ostrożnie pociągnij przewód w dół, aż pętelka nie zniknie, jednak nie napinaj go.

    • Następnie wsuń śrubę M3x40.

    • Sprawdź, czy pomiędzy elementami nie ma szpar.

  9. Dokręć obydwie śruby M3x40 upewniając się, że części są ze sobą wyrównane. Dokręć obydwie śruby M3x10 mocujące korpus ekstrudera (Extruder-body) i wózek osi X (X-carriage). Jednak zanim to zrobisz, upewnij się, że żaden z przewodów nie jest przyszczypnięty pomiędzy obydwoma częściami - w wózku osi X jest przygotowany kanałek na przewody.
    • Dokręć obydwie śruby M3x40 upewniając się, że części są ze sobą wyrównane.

    • Dokręć obydwie śruby M3x10 mocujące korpus ekstrudera (Extruder-body) i wózek osi X (X-carriage). Jednak zanim to zrobisz, upewnij się, że żaden z przewodów nie jest przyszczypnięty pomiędzy obydwoma częściami - w wózku osi X jest przygotowany kanałek na przewody.

  10. Wentylator ma dwie strony, na jednej z nich jest naklejka Noctua. Upewnij się, że naklejka jest skierowana w stronę ekstrudera. Stwórz małego zawijasa z przewodu. Upewnij się, że czarna koszulka termokurczliwa, zabezpieczająca przewody, znajduje się przy krawędzi obudowy wentylatora. Dosuń wentylator do wózka osi X i DELIKATNIE WSUŃ przewody przy użyciu klucza imbusowego. Zanim dosuniesz wentylator do lewej strony, ułóż przewód w kanałku w wózku osi X.
    • Wentylator ma dwie strony, na jednej z nich jest naklejka Noctua. Upewnij się, że naklejka jest skierowana w stronę ekstrudera.

    • Stwórz małego zawijasa z przewodu. Upewnij się, że czarna koszulka termokurczliwa, zabezpieczająca przewody, znajduje się przy krawędzi obudowy wentylatora.

    • Dosuń wentylator do wózka osi X i DELIKATNIE WSUŃ przewody przy użyciu klucza imbusowego. Zanim dosuniesz wentylator do lewej strony, ułóż przewód w kanałku w wózku osi X.

    • Przykręć wentylator używając tych śrub:

    • M3x14 (3x)

    • Śruba M3x18 (1x)

    • Śruba M3x18 mocuje również dyszę wentylatora wydruku. Umieść ją z powrotem na miejscu, jeśli wypadła.

  11. Dla następnych kroków przygotuj: Extruder-idler-mmu2s (dźwignia dociskowa MMU2S) (1x) Koło zębate Bondtech BEZ OTWORU na wkręt dociskowy (1x)
    • Dla następnych kroków przygotuj:

    • Extruder-idler-mmu2s (dźwignia dociskowa MMU2S) (1x)

    • Koło zębate Bondtech BEZ OTWORU na wkręt dociskowy (1x)

    • Łożysko (2x) może znajdować się w otworze koła zębatego

    • Wałek (1x)

    • Nakrętka M3n (1x)

    • Śruba M3x40 (2x)

    • Sprężyna dźwigni dociskowej (1x) Wsuń sprężynę na śrubę (śruba ze sprężyną mogą być w ekstruderze)

  12. Umieść obydwa łożyska w kole zębatym. Uważaj, mogą się wysunąć podczas montażu.
    • Umieść obydwa łożyska w kole zębatym. Uważaj, mogą się wysunąć podczas montażu.

  13. Umieść nakrętkę M3n w dźwigni dociskowej MMU2S (Extruder-idler-mmu2s). Użyj techniki wciągania nakrętki. Umieść koło zębate w dźwigni dociskowej tak, jak jest to pokazane na ilustracji.
    • Umieść nakrętkę M3n w dźwigni dociskowej MMU2S (Extruder-idler-mmu2s).

    • Użyj techniki wciągania nakrętki.

    • Umieść koło zębate w dźwigni dociskowej tak, jak jest to pokazane na ilustracji.

    • Wsuń wałek koła zębatego. Użyj odpowiedniej siły, aby NIE USZKODZIĆ wydrukowanej części.

    • Spróbuj obrócić koło zębate palcami i upewnij się, że możesz to zrobić się bez przeszkód.

  14. Dla tego kroku przygotuj:' Śruba M3x40 (1x) Umieść dźwignię dociskową ekstrudera MMU2S (Extruder-idler-mmu2s) na miejscu i przykręć ją przy użyciu śruby M3x40.
    • Dla tego kroku przygotuj:'

    • Śruba M3x40 (1x)

    • Umieść dźwignię dociskową ekstrudera MMU2S (Extruder-idler-mmu2s) na miejscu i przykręć ją przy użyciu śruby M3x40.

    • Nie dokręcaj śruby zbyt mocno - służy ona jako wałek dla dźwigni dociskowej. Sprawdź, czy dźwignia może się swobodnie poruszać (zakres ruchu jest jednak dość mały).

    • Użyj śruby M3x40 ze sprężyną aby docisnąć dźwignię.

    • Przytrzymaj dźwignię ekstrudera z drugiej strony, aż śruba dosięgnie nakrętki. Ze względu na to, że zastosowaliśmy pojedynczą śrubę, musisz dokręcić ją mocno. Główka śruby powinna być zrównana z częścią drukowaną, lub poniżej jej powierzchni.

  15. Obróć tylną pokrywę wózka osi X (X-carriage-back) i dosuń ostrożnie do ekstrudera. Upewnij się, że żaden z przewodów nie jest przyszczypnięty pomiędzy obydwoma częściami!!!
    • Obróć tylną pokrywę wózka osi X (X-carriage-back) i dosuń ostrożnie do ekstrudera. Upewnij się, że żaden z przewodów nie jest przyszczypnięty pomiędzy obydwoma częściami!!!

    • Dokręć wszystkie cztery śruby M3x10.

    • Dokręć śruby z rozsądną siłą - nie zdeformuj ani nie ściśnij łożyska pomiędzy częściami drukowanymi.

  16. Dla następnych kroków przygotuj:
    • Dla następnych kroków przygotuj:

    • Opaska zaciskowa (5x)

    • Od tego momentu występują różnice w ekstruderze MK2.5S! Przejdź do innego rozdziału i wróć tutaj. Prowadzenie przewodów ekstrudera MK2.5S Podążaj za instrukcjami w tamtym rozdziale do samego końca, poza przewodami potrzebujesz jeszcze jednej części drukowanej.

  17. Delikatnie skręć owijkę tekstylną aby zacisnąć ją na wiązce przewodów i przesuń ją w kierunku ekstrudera. Weź 3 opaski zaciskowe i wsuń je w otwory w dolnym rzędzie uchwytu przewodów (cable-holder). Obróć owijkę jeszcze raz (nie skręcając przewodów) i zaciśnij opaski.
    • Delikatnie skręć owijkę tekstylną aby zacisnąć ją na wiązce przewodów i przesuń ją w kierunku ekstrudera.

    • Weź 3 opaski zaciskowe i wsuń je w otwory w dolnym rzędzie uchwytu przewodów (cable-holder).

    • Obróć owijkę jeszcze raz (nie skręcając przewodów) i zaciśnij opaski.

    • WAŻNE: Obetnij każdą z opasek tak blisko główki, jak to możliwe. Zauważ, że główki powinny być skierowane we właściwą stronę - lekko w lewo.

    • Weź dwie opaski i przepchnij je przez górne otwory uchwytu przewodów (cable-holder). Dodaj przewody z hotendu i ułóż je w kanałku w części drukowanej, nastepnie zaciśnij opaski i obetnij ich końcówki.

  18. Ostrożnie i po cichu otwórz paczkę z misiami Haribo. Szelest może zwabić okoliczne drapieżniki!
    • Ostrożnie i po cichu otwórz paczkę z misiami Haribo. Szelest może zwabić okoliczne drapieżniki!

    • Ułóż misie w sześciu rzędach, zgodnie z pokazanym wzorem (kolory mogą się różnić):

    • Poprzedni i obecny rozdział były bardzo trudne, potrzebujesz co najmniej 25% wszystkich żelków.

    • Montaż dźwigni dociskowej jest dość łatwy, 10% wystarczy.

    • Montaż bębna dociskowego wymaga skupienia, zjedz nie więcej niż 20% wszystkich żelków.

    • Montaż elektroniki jest ostatnim rozdziałem, z wysokim stopniem trudności - zjedz 25%'.

    • Uchwyty na szpulę z buforem są proste w montażu. Nasze badania wykazały, że 10%' wystarczy.

    • Kontrola przed pierwszym uruchomieniem nie wymaga praktycznie żadnego wysiłki. Doświadczeni użytkownicy nie będą potrzebować więcej niż 10%.

  19. Czy już dotarliśmy do końca? Dopiero się rozkręcamy! Ważna informacja dla tych, którzy aktualizują MMU2 do MMU2S (jednostka MMU2S jest już zmontowana) - możesz przejść do 6. Electronics and MMU2S unit assembly (Krok 23)
    • Czy już dotarliśmy do końca? Dopiero się rozkręcamy!

    • Ważna informacja dla tych, którzy aktualizują MMU2 do MMU2S (jednostka MMU2S jest już zmontowana) - możesz przejść do 6. Electronics and MMU2S unit assembly (Krok 23)

    • Sprawdź po raz ostatni poprawność montażu - porównaj z ilustracją.

    • Nie przejmuj się przewodem - podłączymy go później ;)

    • Wszystko sprawdzone? Przejdźmy do: 4. Montaż bębna dociskowego

Finish Line

One other person completed this guide.

Dozuki System

Member since: 09/24/2009

726 Guides authored

0 Comments

Add Comment

View Statistics:

Past 24 Hours: 0

Past 7 Days: 7

Past 30 Days: 29

All Time: 208