Skip to main content
  1. Než budeme pokračovat, musíme zakroutit textilní oplet. Tím docílíme toho, aby kabely během tisku nevypadly.
    • Než budeme pokračovat, musíme zakroutit textilní oplet. Tím docílíme toho, aby kabely během tisku nevypadly.

    • Pomocí prstů opatrně zakruťte oplet, nikoliv však kabely uvnitř. Výsledkem bude několik ovinutí.

    • Při kroucení opletu dochází ke zkrácení jeho délky. V následujících krocích může být potřeba oplet lehce povolit a opět jej prodloužit.

  2. Zasuňte nylonovou strunu do slotu. Ujistěte se, že filament netlačí na kabeláž motorů, což by indikovalo, že je příliš dlouhý a bude potřeba částečně povolit textilní oplet a zatlačit filament nahoru. Nasuňte oplet do držáku alespoň na 3/4 jeho výšky.
    • Zasuňte nylonovou strunu do slotu.

    • Ujistěte se, že filament netlačí na kabeláž motorů, což by indikovalo, že je příliš dlouhý a bude potřeba částečně povolit textilní oplet a zatlačit filament nahoru.

    • Nasuňte oplet do držáku alespoň na 3/4 jeho výšky.

    • Znovu se ujistěte, že nylonová struna netlačí na kabeláž motorů a bude-li třeba, povolte částečně textilní oplet a zatlačte strunu nahoru.

    • Použijte díl Extruder-cable-clip a dva šrouby M3x10 pro uchycení svazku kabeláže.

  3. Zapojte kabely z extruderu do desky RAMBo: Kabel senzoru P.I.N.D.A. (v-cable, 4 dráty) Levý ventilátor hotendu (v-cable, 3 dráty)
    • Zapojte kabely z extruderu do desky RAMBo:

    • Kabel senzoru P.I.N.D.A. (v-cable, 4 dráty)

    • Levý ventilátor hotendu (v-cable, 3 dráty)

    • Motor extruderu (žlutý štítek s písmenem "E")

    • Napájení extruderu

    • Termistor extruderu (žluto/zelená smršťovací bužírka, na orientaci nezáleží)

    • Přední tiskový ventilátor (červená smršťovací bužírka, dbejte na to, aby byl červený drát blíže konektoru termistoru extruderu)

    • Kabel senzoru filamentu (použijte spodní řadu pinů a červený drát musí být napravo, směřovat ven z desky). Na třetím obrázku je deska RAMBo nasměrována USB portem směrem k vám.

  4. Pro tento krok si prosím připravte: Šroub M3x40 (1x)
    • Pro tento krok si prosím připravte:

    • Šroub M3x40 (1x)

    • Zavřete dvířka krytu elektroniky (Einsy-door).

    • Ujistěte se, že žádný kabel není přivřený mezi dvířky a krytem elektroniky!

    • Utáhněte šroub M3x40.

  5. Gratulujeme, právě jste upgradovali svoji 3D tiskárnu na Original Prusa i3 MK2.5S!
    • Gratulujeme, právě jste upgradovali svoji 3D tiskárnu na Original Prusa i3 MK2.5S!

    • Už máte skoro hotovo... Stačí dokončit kapitolu 5. Finále

Finish Line

Dozuki System

Member since: 09/24/2009

726 Guides authored

0 Comments

Add Comment

View Statistics:

Past 24 Hours: 0

Past 7 Days: 9

Past 30 Days: 49

All Time: 327