Skip to main content
  1. Čelisťové kleště pro kontrolu napnutí řemene.
    • Čelisťové kleště pro kontrolu napnutí řemene.

    • 2.5mm inbusový klíč pro šrouby M3

  2. POZOR: Tištěné díly nejsou stejné! Rozlišujte mezi levou (left) a pravou (right) orientací, viz obrázky. Dbejte také na správnou orientaci rámu, logo "PRUSA" musí směřovat  k vám. Pro následující krok si prosím připravte: Z-axis-bottom-left (1x)
    • POZOR: Tištěné díly nejsou stejné! Rozlišujte mezi levou (left) a pravou (right) orientací, viz obrázky. Dbejte také na správnou orientaci rámu, logo "PRUSA" musí směřovat k vám.

    • Pro následující krok si prosím připravte:

    • Z-axis-bottom-left (1x)

    • Z-axis-bottom-right (1x)

    • Šroub M3x10 (6x)

    • Položte vytištěné díly k rámu. Dbejte na SPRÁVNOU ORIENTACI, viz obrázek (menší kruhový otvor má být blíže vnějším okrajům rámu).

    • Každý díl zajistěte pomocí trojice šroubů M3x10. Během utahování nepoužívejte nepřiměřenou sílu! Pokud šrouby při dotažení kladou velký odpor, zašroubujte je kolmo z druhé strany rámu a vyčistěte tak závit. Poté je opět zašroubujte z původní strany.

  3. Pro následující kroky si prosím připravte: Motor osy Z (2x) Každý z motorů osy Z má jinou délku kabelu. Kratší musí být na levé straně a delší na straně pravé.
    • Pro následující kroky si prosím připravte:

    • Motor osy Z (2x)

    • Každý z motorů osy Z má jinou délku kabelu. Kratší musí být na levé straně a delší na straně pravé.

    • Z-screw-cover (2x)

    • Vyšroubujte trapézové matky z motorů. NEZAHAZUJTE JE, budete je potřebovat!

    • Našroubujte krytky motorů (Z-screw-cover) na obě trapézové tyče.

    • Krytky našroubujte až do konce ale tak, aby se mohla tyč volně otáčet!

  4. Pro následující krok si prosím připravte: Levý motor osy Z (označen "Z axis left", kratší kabel) Pravý motor osy Z (označen "Z axis right", delší kabel)
    • Pro následující krok si prosím připravte:

    • Levý motor osy Z (označen "Z axis left", kratší kabel)

    • Pravý motor osy Z (označen "Z axis right", delší kabel)

    • Šroub M3x10 (8x)

    • Podívejte se na druhý obrázek. Motor s kratším kabelem (červená šipka) je nalevo, motor s delším kabelem (oranžová šipka) je napravo!

    • POZOR: Kabely z motorů musí směřovat k rámu! Natočte motor dle šipek. Pro každý kabel je na spodní hraně připravený výřez.

    • Každý z motorů připevněte čtyřmi šrouby M3x10. Dotahujte rovnoměrně a opatrně, můžete zlomit tištěné díly.

  5. Pro následující krok si prosím připravte: Trapézová matka (2x) Šroub M3x18 (4x)
    • Pro následující krok si prosím připravte:

    • Trapézová matka (2x)

    • Šroub M3x18 (4x)

    • Matka M3n (4x)

    • Otočte osu X vzhůru nohama a vložte matky do kapes na obou X-endech.

    • Pokud matky nemůžete zatlačit, nepoužívejte nepřiměřenou sílu. Nejprve se ujistěte, že ve slotu na matku není překážka.

    • Vzhled tištěných dílů se může mírně lišit. Na způsob montáže to nemá vliv.

  6. Opatrně otočte osu X na zadní stranu. Do obou X-endů nasuňte trapézové matky.
    • Opatrně otočte osu X na zadní stranu.

    • Do obou X-endů nasuňte trapézové matky.

    • Dbejte na správnou orientaci trapézových matek!

    • Matky utáhněte pomocí šroubů M3x18.

    • Na trapézových matkách můžete využít kterýkoliv ze čtyř otvorů.

    • Vzhled tištěných dílů se může mírně lišit. Na způsob montáže to nemá vliv.

  7. K tomuto kroku si kromě Osy X připravte prosím také: Hlazená tyč 320 mm (2x) Opatrně nasuňte osu X na trapézové tyče. Současným otáčením obou tyčí posouvejte osu, dokud nebudou vidět horní části trapézových tyčí.
    • K tomuto kroku si kromě Osy X připravte prosím také:

    • Hlazená tyč 320 mm (2x)

    • Opatrně nasuňte osu X na trapézové tyče. Současným otáčením obou tyčí posouvejte osu, dokud nebudou vidět horní části trapézových tyčí.

    • Opatrně nasuňte osu X na trapézové tyče. Současným otáčením obou tyčí posouvejte osu, dokud nebudou vidět horní části trapézových tyčí. Pokud ucítíte značný odpor, zkuste osu znovu nasunout.

    • Ujistěte se, že horní hlazená tyč osy X a spodní hrana rámu jsou rovnoběžné.

    • POZOR, PROSÍM POSTUPUJTE OPATRNĚ! Zlehka zasuňte zbývající hlazené tyče skrze ložiska osy X až do tištěných dílu při spodní okraji rámu. Netlačte velkou silou a tyče nenaklánějte!

    • V případě, že se vám podaří vytlačit kuličky z pouzdra ložiska, tak je prosím spočítejte. Pokud bude jedna či dvě, bude mechanismus fungovat. Pokud jich však vytlačíte více, zvažte prosím objednání nových ložisek.

    • Vzhled tištěných dílů se může mírně lišit. Na způsob montáže to nemá vliv.

  8. Pro následující kroky si prosím připravte:
    • Pro následující kroky si prosím připravte:

    • Z-axis-top-left (1x)

    • Z-axis-top-right (1x)

    • Šroub M3x10 (4x)

  9. Umístěte díl  Z-axis-top-left na obě tyče a zarovnejte jej s rámem. Zkontrolujte, že jsou otvory v tištěném dílu přesně zarovnané s otvory na rámu. Pro upevnění dílu Z-axis-top-left použijte dva šrouby M3x10.
    • Umístěte díl Z-axis-top-left na obě tyče a zarovnejte jej s rámem.

    • Zkontrolujte, že jsou otvory v tištěném dílu přesně zarovnané s otvory na rámu.

    • Pro upevnění dílu Z-axis-top-left použijte dva šrouby M3x10.

    • Během utahování nepoužívejte nepřiměřenou sílu! Pokud šrouby při dotažení kladou velký odpor, zašroubujte je kolmo z druhé strany rámu a vyčistěte tak závit. Poté je opět zašroubujte z původní strany.

    • Opakujte postup na druhé straně rámu pro tištěný díl Z-axis-top-right.

    • Vzhled tištěných dílů se může mírně lišit. Na způsob montáže to nemá vliv.

  10. Stavba osy X byla snadná, dejte si dalších 10 %.
    • Stavba osy X byla snadná, dejte si dalších 10 %.

  11. Osa Z je dokončená!
Finish Line

14 other people completed this guide.

Dozuki System

Member since: 09/24/2009

726 Guides authored

0 Comments

Add Comment

View Statistics:

Past 24 Hours: 7

Past 7 Days: 61

Past 30 Days: 273

All Time: 1,872