Skip to main content
  1. 2.5mm inbusový klíč pro šrouby M3
    • 2.5mm inbusový klíč pro šrouby M3

    • 2mm inbusový klíč pro zarovnání matek

  2. Pro tiskárnu MK2.5 je přepracován kryt elektroniky díly RAMBo-cover-case a RAMBo-cover-door). V následujících krocích odebereme staré díly. Postupujte opatrně, mohli byste zlomit kabely. UJISTĚTE SE, že neprohodíte staré a nové díly!!! Jsou si velmi podobné. Pomocí 2,5mm inbusového klíče povolte šroub M3x10 a odeberte jej společně s horním pantem.
    • Pro tiskárnu MK2.5 je přepracován kryt elektroniky díly RAMBo-cover-case a RAMBo-cover-door). V následujících krocích odebereme staré díly. Postupujte opatrně, mohli byste zlomit kabely.

    • UJISTĚTE SE, že neprohodíte staré a nové díly!!! Jsou si velmi podobné.

    • Pomocí 2,5mm inbusového klíče povolte šroub M3x10 a odeberte jej společně s horním pantem.

    • Odeberte dvířka (RAMBo-cover-door).

    • Pomocí 2,5mm inbusového klíče povolte šroub M3x10 a odeberte jej společně se spodním pantem.

  3. Povolte dva horní šrouby M3x10, které drží desku RAMBo v krytu RAMBo-cover-base. Povolte dva spodní šrouby M3x10, které drží desku RAMBo v krytu RAMBo-cover-base.
    • Povolte dva horní šrouby M3x10, které drží desku RAMBo v krytu RAMBo-cover-base.

    • Povolte dva spodní šrouby M3x10, které drží desku RAMBo v krytu RAMBo-cover-base.

  4. Povolte nepatrně dva šrouby M3x10, které drží kryt elektroniky s deskou EINSY RAMBo na rámu. Šrouby NEPOVOLUJTE úplně!!! Opatrně vysuňte všechny kabely z krytu ven. Zapojené kabely nedovolí více než několik centimetrů. Opatrně oddělte desku RAMBo od krytu elektroniky.
    • Povolte nepatrně dva šrouby M3x10, které drží kryt elektroniky s deskou EINSY RAMBo na rámu. Šrouby NEPOVOLUJTE úplně!!!

    • Opatrně vysuňte všechny kabely z krytu ven. Zapojené kabely nedovolí více než několik centimetrů.

    • Opatrně oddělte desku RAMBo od krytu elektroniky.

  5. Abychom sladili správu kabeláže na tiskárně, je navíc přibalen textilní rukáv pro kabel motoru od osy X. Můžete tedy sundat kroucenou bužírku a nahradit ji textilní a nebo bužírku nechat. Záleží na vás, tento krok je volitelný ;) Pro následující krok si prosím připravte: Textilní rukáv  6 x 300 mm pro organizaci kabelů (1x)
    • Abychom sladili správu kabeláže na tiskárně, je navíc přibalen textilní rukáv pro kabel motoru od osy X. Můžete tedy sundat kroucenou bužírku a nahradit ji textilní a nebo bužírku nechat. Záleží na vás, tento krok je volitelný ;)

    • Pro následující krok si prosím připravte:

    • Textilní rukáv 6 x 300 mm pro organizaci kabelů (1x)

    • Stahovací páska (1x)

    • Oviňte textilní oplet okolo motoru osy X. Oplet je kratší než kabel motoru.

    • Zajistěte oplet pomocí stahovací pásky, kterou musíte utáhnout pevně a jedná se pouze o dočasné zajištění než bude nainstalován Einsy-base. Stahovací pásku pak ponechte na místě.

    • Poznámka: Zbytek této kapitoly byl vyfocen se stahovací bužírkou, ale postup je shodný i pro textilní rukáv.

  6. Pro následující kroky si prosím připravte:
    • Pro následující kroky si prosím připravte:

    • RAMBo-cover-base (1x)

    • Matka M3n (4x)

    • Šroub M3x10 (4x)

  7. Vložte čtyři matky do připravených kapes. Nasuňte desku RAMBo do krytu a připevněte ji čtyřmi šrouby M3x10.
    • Vložte čtyři matky do připravených kapes.

    • Nasuňte desku RAMBo do krytu a připevněte ji čtyřmi šrouby M3x10.

    • Šrouby utahujte opatrně, mohli byste poškodit desku.

    • Použijte kleště pro snadnější vložení šroubů.

  8. Zatlačte kroucenou bužírku do drážky v krytu a ponechte mírnou rezervu kabelu po délce desky EINSY (nenapínejte kabel). Na krytu elektroniky najděte drážky, které slouží pro nasazení na šrouby M3x10 (ty jsou již připravené na rámu).
    • Zatlačte kroucenou bužírku do drážky v krytu a ponechte mírnou rezervu kabelu po délce desky EINSY (nenapínejte kabel).

    • Na krytu elektroniky najděte drážky, které slouží pro nasazení na šrouby M3x10 (ty jsou již připravené na rámu).

    • Nasaďte kryt elektroniky na rám a zarovnejte jej s vnější hranou rámu osy Z.

    • Pomocí 2,5mm inbusového klíče, dotáhněte oba šrouby.

  9. Pro následující kroky si prosím připravte:
    • Pro následující kroky si prosím připravte:

    • RAMBo-cover-door (1x)

    • RAMBo-cover-hinge-top (1x)

    • RAMBo-cover-hinge-bottom (1x)

    • Matka M3nS (1x)

    • Šroub M3x10 (2x)

  10. Vložte matku M3nS (1 ks) do otvoru co nejhlouběji. Pro vložení matky můžete použít šroubovák. Zkontrolujte správné zarovnání matky pomocí 1,5mm inbusového klíče.
    • Vložte matku M3nS (1 ks) do otvoru co nejhlouběji. Pro vložení matky můžete použít šroubovák.

    • Zkontrolujte správné zarovnání matky pomocí 1,5mm inbusového klíče.

  11. Vezměte díl RAMBo-cover-hinge-bottom a prostrčte skrz něj šroub M3x10. V dílu je připravené vybrání na hlavičku šroubu.
    • Vezměte díl RAMBo-cover-hinge-bottom a prostrčte skrz něj šroub M3x10.

    • V dílu je připravené vybrání na hlavičku šroubu.

    • Umístěte tištěný díl na rám a dotáhněte šroub. Pant musí směřovat nahoru.

  12. Nasaďte dvířka na spodní pant. Vezměte horní pant (RAMBo-cover-top) a prostrčte skrz šroub M3x10. Nasaďte horní pant na dvířka a upevněte jej do rámu.
    • Nasaďte dvířka na spodní pant.

    • Vezměte horní pant (RAMBo-cover-top) a prostrčte skrz šroub M3x10.

    • Nasaďte horní pant na dvířka a upevněte jej do rámu.

  13. Kabelové svazky jsou uchyceny pomocí svorek (cable clip), které mají  RŮZNÉ VNITŘNÍ PRŮMĚRY VYBRÁNÍ. Prosím ujistěte se, že používáte SPRÁVNOU SVORKU pro každý kabelový svazek! Díl RAMBo-heatbed-cable-clip je použit pro menší kabelový svazek z vyhřívané podložky, jeho vnitřní průměr je tedy menší.
    • Kabelové svazky jsou uchyceny pomocí svorek (cable clip), které mají RŮZNÉ VNITŘNÍ PRŮMĚRY VYBRÁNÍ. Prosím ujistěte se, že používáte SPRÁVNOU SVORKU pro každý kabelový svazek!

    • Díl RAMBo-heatbed-cable-clip je použit pro menší kabelový svazek z vyhřívané podložky, jeho vnitřní průměr je tedy menší.

    • Díl RAMBo-extruder-cable-clip je použit pro větší kabelový svazek z extruderu, jeho vnitřní průměr je tedy větší.

  14. Pro následující kroky si prosím připravte: Rambo-heatbed-cable-clip (1x)
    • Pro následující kroky si prosím připravte:

    • Rambo-heatbed-cable-clip (1x)

    • Šroub M3x10 (2x)

    • Matka M3n (2x)

    • Zasuňte kabelový svazek z vyhřívané podložky do otvoru v dílu RAMBo-cover-base. Ujistěte se, že se alespoň část textilního rukávu nachází uvnitř krytu.

  15. Vložte obě matky M3n do otvorů v dílu RAMBo-cover-base, viz obrázek. Ujistěte se, že jsou matky zatlačené nadoraz. Vezměte díl Rambo-heatbed-cable-clip a zatlačte jej proti kabelovému svazku z vyhřívané podložky. Svorku utáhněte pomocí šroubů M3x10, oba dva utáhněte stejnoměrně.
    • Vložte obě matky M3n do otvorů v dílu RAMBo-cover-base, viz obrázek. Ujistěte se, že jsou matky zatlačené nadoraz.

    • Vezměte díl Rambo-heatbed-cable-clip a zatlačte jej proti kabelovému svazku z vyhřívané podložky.

    • Svorku utáhněte pomocí šroubů M3x10, oba dva utáhněte stejnoměrně.

  16. Zapojte kabely z vyhřívané podložky do desky RAMBo:
    • Zapojte kabely z vyhřívané podložky do desky RAMBo:

    • Termistor vyhřívané podložky

    • Napájení vyhřívané podložky

    • Termistor může být také v bílém provedení bez zeleného označení. Při zapojení nezáleží na polaritě.

  17. Pro následující kroky si prosím připravte: Rambo-heatbed-cable-clip (1x)
    • Pro následující kroky si prosím připravte:

    • Rambo-heatbed-cable-clip (1x)

    • Šroub M3x10 (2x)

    • Matka M3n (2x)

    • Kabel senzoru P.I.N.D.A. (v-cable, 4 dráty)

    • Kabel levého ventilátoru hotendu (v-cable, 3 dráty)

  18. Upgrade na Original Prusa i3 MK2.5 přináší řadu vylepšení z modelu MK3, avšak na desce RAMBo 13a(10a) nejsou dostatečně velké konektory. Pomocí speciálních kabelů (v-cable) rozdělíme kabely do dvou konektorů. Vezměte kabel (v-cable) pro senzor P.I.N.D.A. V2 a spojte jej s kabelem od senzoru P.I.N.D.A. V2 vedoucího z extruderu.
    • Upgrade na Original Prusa i3 MK2.5 přináší řadu vylepšení z modelu MK3, avšak na desce RAMBo 13a(10a) nejsou dostatečně velké konektory. Pomocí speciálních kabelů (v-cable) rozdělíme kabely do dvou konektorů.

    • Vezměte kabel (v-cable) pro senzor P.I.N.D.A. V2 a spojte jej s kabelem od senzoru P.I.N.D.A. V2 vedoucího z extruderu.

    • Vezměte kabel (v-cable) pro levý ventilátor hotendu a spojte jej s kabelem od levého ventilátoru hotendu vedoucího z extruderu.

    • Rychlá kontrola: senzor P.I.N.D.A. potřebuje 4 dráty, tedy potřebujete připojit kabel (v-cable) s 3+1 dráty.

    • Zasuňte kabelový svazek z extruderu do otvoru v dílu RAMBo-cover-base. Ujistěte se, že se alespoň část kroucené bužírky nachází uvnitř krytu.

    • Nylonovou strunu ponechte v balíku kabelů. Není potřeba ji oddělovat, jako u starší verze krytu elektroniky (RAMBo case).

  19. Vložte obě matky M3n do otvorů v dílu RAMBo-cover-base, viz obrázek. Ujistěte se, že jsou matky zatlačené nadoraz. Vezměte díl Rambo-extruder-cable-clip a zatlačte jej proti kabelovému svazku z extruderu. Svorku utáhněte pomocí šroubů M3x10, oba dva utáhněte stejnoměrně.
    • Vložte obě matky M3n do otvorů v dílu RAMBo-cover-base, viz obrázek. Ujistěte se, že jsou matky zatlačené nadoraz.

    • Vezměte díl Rambo-extruder-cable-clip a zatlačte jej proti kabelovému svazku z extruderu.

    • Svorku utáhněte pomocí šroubů M3x10, oba dva utáhněte stejnoměrně.

    • Projděte si pozorně text a obrázky v dalším kroku, neboť musíte zapojit kabely (v-cables) do více konektorů.

    • Následující postup byl vyfocen se stahovací bužírkou, ale postup je shodný i pro textilní rukáv.

  20. Zapojte kabely z extruderu do desky RAMBo: Kabel senzoru P.I.N.D.A. (v-cable, 4 dráty) Levý ventilátor hotendu (v-cable, 3 dráty)
    • Zapojte kabely z extruderu do desky RAMBo:

    • Kabel senzoru P.I.N.D.A. (v-cable, 4 dráty)

    • Levý ventilátor hotendu (v-cable, 3 dráty)

    • Motor extruderu (žlutý štítek s písmenem "E")

    • Napájení extruderu

    • Termistor extruderu (žluto/zelená smršťovací bužírka, na orientaci nezáleží)

    • Přední tiskový ventilátor (červená smršťovací bužírka, dbejte na to, aby byl červený drát blíže konektoru termistoru extruderu)

    • Kabel senzoru filamentu (použijte spodní řadu pinů a červený drát musí být napravo, směřovat ven z desky). Na třetím obrázku je deska RAMBo nasměrována USB portem směrem k vám.

  21. Šroub M3x40 (1x) Zavřete dvířka krytu elektroniky.
    • Šroub M3x40 (1x)

    • Zavřete dvířka krytu elektroniky.

    • Ujistěte se, že žádný kabel není přivřený mezi dvířky a krytem elektroniky!

    • Utáhněte šroub M3x40.

  22. Gratulujeme, právě jste sestavili celou 3D tiskárnu Original Prusa i3 MK2.5S!
    • Gratulujeme, právě jste sestavili celou 3D tiskárnu Original Prusa i3 MK2.5S!

    • Už máte skoro hotovo... Stačí dokončit kapitolu 6. Finále

Finish Line

Dozuki System

Member since: 09/24/2009

726 Guides authored

0 Comments

Add Comment

View Statistics:

Past 24 Hours: 2

Past 7 Days: 22

Past 30 Days: 96

All Time: 649