Skip to main content
  1. Dla tego rozdziału przygotuj następujące narzędzia:
    • Dla tego rozdziału przygotuj następujące narzędzia:

    • Klucz imbusowy 2,5 mm do śrub M3

  2. Ta instrukcja opisuje montaż jednego uchwytu na szpulę. Twoja paczka powinna zawierać 5 takich samych uchwytów, więc po prostu powtarzaj te kroki aż zmontujesz wszystkie.
    • Ta instrukcja opisuje montaż jednego uchwytu na szpulę. Twoja paczka powinna zawierać 5 takich samych uchwytów, więc po prostu powtarzaj te kroki aż zmontujesz wszystkie.

    • Weź czarną, plastikową podstawę uchwytu na szpulę i obróć ją do góry nogami.

    • Nasącz ściereczkę wodą z detergentem lub alkoholem izopropylowym i wyczyść wszystkie cztery narożniki z kurzu i tłuszczu.

    • Pozwól powierzchni wyschnąć i przejdź do następnego punktu.

  3. Przygotuj po 4 krążki filcowe dla każdego uchwytu. Zdejmij żółtą folię ochronną. Przyklej krążek filcowy do spodu podstawy i przytrzymaj chwilę, ale NIE UŻYWAJ zbyt dużo siły, aby nie odkształcić plastiku.
    • Przygotuj po 4 krążki filcowe dla każdego uchwytu.

    • Zdejmij żółtą folię ochronną.

    • Przyklej krążek filcowy do spodu podstawy i przytrzymaj chwilę, ale NIE UŻYWAJ zbyt dużo siły, aby nie odkształcić plastiku.

    • Krążki filcowe są ważnym elementem, stabilizującym uchwyt oraz zapobiegającym jego przemieszczaniu się.

  4. Zamontujmy wałki utrzymujące szpule. Będziesz potrzebować: Łożysko (4x)
    • Zamontujmy wałki utrzymujące szpule. Będziesz potrzebować:

    • Łożysko (4x)

    • Wałek (2x)

    • Wałki mogą być szare lub czarne - ich wymiary są takie same.

  5. Wyrównaj łożysko z krawędzią wałka. Zamontuj łożyska z obydwóch stron wałka.
    • Wyrównaj łożysko z krawędzią wałka.

    • Zamontuj łożyska z obydwóch stron wałka.

    • Nakrętki zostały umieszczone na korpusie dla lepszej widoczności. Nie musisz umieszczać ich tak, jak na ilustracji ;)

  6. Dla następnych kroków przygotuj: Podstawa uchwytu na szpulę (s-holder-base) (1x)
    • Dla następnych kroków przygotuj:

    • Podstawa uchwytu na szpulę (s-holder-base) (1x)

    • Wałek z łożyskami (2x)

    • Zatyczka uchwytu na szpulę (mmu2-s-holder-endstop) (4x)

  7. Obróć podstawę tak, aby wycięcie było skierowane w Twoją stronę. Wciśnij wałki w podstawę uchwytu. Upewnij się, że wszystkie cztery łożyska są prawidłowo zagnieżdżone.
    • Obróć podstawę tak, aby wycięcie było skierowane w Twoją stronę.

    • Wciśnij wałki w podstawę uchwytu. Upewnij się, że wszystkie cztery łożyska są prawidłowo zagnieżdżone.

    • Wsuń drukowane zatyczki w gniazda. Dociśnij je do końca, ale na tyle ostrożnie, aby nie zdeformować podstawy.

    • Upewnij się, że wałki mogą się swobodnie obracać.

  8. Dla następnych kroków przygotuj: Śruba M3x40 (10x)
    • Dla następnych kroków przygotuj:

    • Śruba M3x40 (10x)

    • Śruba M3x12 (1x)

    • Nakrętka M3n (10x)

    • Płyta bufora (6x)

    • Rurka teflonowa 4x2x150 mm (5x)

    • Dalszy ciąg listy w kolejnym kroku instrukcji

    • Płyty bufora są obklejone cienką folią ochronną - możesz ją teraz zdjąć, ale zachowaj ostrożność podczas montażu, aby ich nie porysować.

  9. Otwórz torebkę z częściami plastikowymi i poszukaj haczyków. Są dwie wersje:
    • Otwórz torebkę z częściami plastikowymi i poszukaj haczyków. Są dwie wersje:

    • Nowa wersja z dłuższym haczykiem kompatybilna z MK3S i MK2.5S. Przejdź do Kroku 10

    • Poprzednia wersja z krótszym haczykiem kompatybilna tylko z MK3S. Przejdź do Kroku 15

    • Wszystkie części drukowane są dostępne do ściągnięcia na pl.prusa3d.com/elementy-do-druku/

  10. s-buffer-printer (bufor-drukarka) (1x) s-buffer-spools (bufor-szpule) (1x)
    • s-buffer-printer (bufor-drukarka) (1x)

    • s-buffer-spools (bufor-szpule) (1x)

    • s-buffer-spacer (dystans bufora) (4x)

    • s-buffer-hook-uni (haczyk-bufora-uni) (2x)

    • Odpowiednie elementy są łączone z drukarką, inne ze stojakami na szpule - zgodnie z ich nazwami.

    • WAŻNE: otwory na rurki PTFE muszą się pokrywać w obydwóch częściach. Porównaj z ilustracją. Upewnij się, że części nie są obrócone.

    • Z jednej strony znajdują się 3 otwory - tak samo w drugiej części.

    • Drugi koniec ma tylko 2 otwory.

  11. Weź większą część drukowaną (bufor-drukarka - s-buffer-printer) i umieść ją tak jak na ilustracji - końcem z dwoma otworami po prawej stronie. Przygotuj coś cięższego i wysokiego (np. pustą, długą szklankę) - będziemy potrzebować jej w roli podpórki. Weź jedną płytę i wsuń ją w szparę.
    • Weź większą część drukowaną (bufor-drukarka - s-buffer-printer) i umieść ją tak jak na ilustracji - końcem z dwoma otworami po prawej stronie.

    • Przygotuj coś cięższego i wysokiego (np. pustą, długą szklankę) - będziemy potrzebować jej w roli podpórki.

    • Weź jedną płytę i wsuń ją w szparę.

    • Upewnij się, że powierzchnia, która była zabezpieczona folią jest skierowana w Twoją stronę.

    • Całość będzie miała tendencję do przechylania się i upadania - użyj przygotowanego przedmiotu, aby podeprzeć ją z drugiej strony.

    • Wsuń kolejne 5 płyt w część drukowaną. Powierzchnia, która był zabezpieczona folią musi być skierowana w Twoją stronę.

    • Weź dwie śruby M3x40 i wsuń je w część drukowaną. Upewnij się, że śruby przechodzą na wylot.

    • Nie obracaj jeszcze bufora.

  12. Rozstaw płyty równomiernie na górze i wsuń na nie drugą część drukowaną (bufor- szpule - s-buffer-spools). Upewnij się, że dwa otwory są po prawej stronie. Wsuń część drukowaną na płyty również z drugiego końca.
    • Rozstaw płyty równomiernie na górze i wsuń na nie drugą część drukowaną (bufor- szpule - s-buffer-spools).

    • Upewnij się, że dwa otwory są po prawej stronie.

    • Wsuń część drukowaną na płyty również z drugiego końca.

    • Przykręć części do siebie przy pomocy dwóch śrub M3x40.

    • Nie obracaj jeszcze bufora.

  13. Teraz obróć bufor i umieść nakrętki na śrubach. Przeczytaj poniższe instrukcji zanim zaczniesz je dokręcać: NIE DOKRĘCAJ ŚRUB ZBYT MOCNO, ponieważ możesz zdeformować płyty bufora, co doprowadzi do problemów z jego użytkowaniem. Sprawdź, czy płyty są równoległe do siebie i nie są powyginane. Wystarczy złapać gwint nakrętki (tak, aby cały gwint nakrętki był nakręcony na śrubę).
    • Teraz obróć bufor i umieść nakrętki na śrubach. Przeczytaj poniższe instrukcji zanim zaczniesz je dokręcać:

    • NIE DOKRĘCAJ ŚRUB ZBYT MOCNO, ponieważ możesz zdeformować płyty bufora, co doprowadzi do problemów z jego użytkowaniem. Sprawdź, czy płyty są równoległe do siebie i nie są powyginane.

    • Wystarczy złapać gwint nakrętki (tak, aby cały gwint nakrętki był nakręcony na śrubę).

    • Użyj tej techniki przy wszystkich śrubach mocujących płyty bufora filamentu.

  14. Obróć bufor z powrotem, aby strona z dwoma otworami znów była po prawej. Weź trzy dystanse bufora (s-buffer-spacer) i umieść po stronie z dwoma otworami. Przykręć każdy z dystansów bufora (s-buffer-spacer) przy pomocy śruby M3x40.
    • Obróć bufor z powrotem, aby strona z dwoma otworami znów była po prawej.

    • Weź trzy dystanse bufora (s-buffer-spacer) i umieść po stronie z dwoma otworami.

    • Przykręć każdy z dystansów bufora (s-buffer-spacer) przy pomocy śruby M3x40.

    • Weź dwa haczyki bufora (s-buffer-hook-uni) i umieść po drugiej stronie. Taka pozycja haczków jest kompatybilna zarówno z MK3S i MK2.5S, ale możesz je przestawić.

    • Weź ostatni dystans bufora (s-buffer-spacer) i umieść w narożniku.

    • Przykręć każdą z części drukowanych przy pomocy śruby M3x40.

    • Wkręć śruby w nakrętki M3n (6x) z drugiej strony. Pamiętaj, aby nie dokręcać ich zbyt mocno - nie zdeformuj płyt bufora!

    • Teraz przejdź do Kroku 20.

  15. s-buffer-spacer (dystans bufora) (3x) s-buffer-spacer-hook (dystans-haczyk bufora) (3x)
    • s-buffer-spacer (dystans bufora) (3x)

    • s-buffer-spacer-hook (dystans-haczyk bufora) (3x)

    • s-buffer-printer (bufor-drukarka) (1x)

    • s-buffer-spools (bufor-szpule) (1x)

    • Odpowiednie elementy są łączone z drukarką, inne ze stojakami na szpule - zgodnie z ich nazwami.

    • WAŻNE: otwory na rurki PTFE muszą się pokrywać w obydwóch częściach. Porównaj z ilustracją. Upewnij się, że części nie są obrócone.

    • Z jednej strony znajdują się 3 otwory - tak samo w drugiej części.

    • Drugi koniec ma tylko 2 otwory.

  16. Weź większą część drukowaną (bufor-drukarka - s-buffer-printer) i umieść ją tak jak na ilustracji - końcem z dwoma otworami po prawej stronie. Przygotuj coś cięższego i wysokiego (np. pustą, długą szklankę) - będziemy potrzebować jej w roli podpórki. Weź jedną płytę i wsuń ją w szparę.
    • Weź większą część drukowaną (bufor-drukarka - s-buffer-printer) i umieść ją tak jak na ilustracji - końcem z dwoma otworami po prawej stronie.

    • Przygotuj coś cięższego i wysokiego (np. pustą, długą szklankę) - będziemy potrzebować jej w roli podpórki.

    • Weź jedną płytę i wsuń ją w szparę.

    • Upewnij się, że powierzchnia, która była zabezpieczona folią jest skierowana w Twoją stronę.

    • Całość będzie miała tendencję do przechylania się i upadania - użyj przygotowanego przedmiotu, aby podeprzeć ją z drugiej strony.

    • Wsuń kolejne 5 płyt w część drukowaną. Powierzchnia, która był zabezpieczona folią musi być skierowana w Twoją stronę.

    • Weź dwie śruby M3x40 i wsuń je w część drukowaną. Upewnij się, że śruby przechodzą na wylot.

    • Nie obracaj jeszcze bufora.

  17. Rozstaw płyty równomiernie na górze i wsuń na nie drugą część drukowaną (bufor- szpule - s-buffer-spools). Upewnij się, że dwa otwory są po prawej stronie. Wsuń część drukowaną na płyty również z drugiego końca.
    • Rozstaw płyty równomiernie na górze i wsuń na nie drugą część drukowaną (bufor- szpule - s-buffer-spools).

    • Upewnij się, że dwa otwory są po prawej stronie.

    • Wsuń część drukowaną na płyty również z drugiego końca.

    • Przykręć części do siebie przy pomocy dwóch śrub M3x40.

    • Nie obracaj jeszcze bufora.

  18. Teraz obróć bufor i umieść nakrętki na śrubach. Przeczytaj poniższe instrukcji zanim zaczniesz je dokręcać: NIE DOKRĘCAJ ŚRUB ZBYT MOCNO, ponieważ możesz zdeformować płyty bufora, co doprowadzi do problemów z jego użytkowaniem. Sprawdź, czy płyty są równoległe do siebie i nie są powyginane. Wystarczy złapać gwint nakrętki (tak, aby cały gwint nakrętki był nakręcony na śrubę).
    • Teraz obróć bufor i umieść nakrętki na śrubach. Przeczytaj poniższe instrukcji zanim zaczniesz je dokręcać:

    • NIE DOKRĘCAJ ŚRUB ZBYT MOCNO, ponieważ możesz zdeformować płyty bufora, co doprowadzi do problemów z jego użytkowaniem. Sprawdź, czy płyty są równoległe do siebie i nie są powyginane.

    • Wystarczy złapać gwint nakrętki (tak, aby cały gwint nakrętki był nakręcony na śrubę).

    • Użyj tej techniki przy wszystkich śrubach mocujących płyty bufora filamentu.

  19. Obróć bufor z powrotem, aby strona z dwoma otworami znów była po prawej. Weź trzy dystanse bufora (s-buffer-spacer) i umieść po stronie z dwoma otworami. Przykręć każdy z dystansów bufora (s-buffer-spacer) przy pomocy śruby M3x40.
    • Obróć bufor z powrotem, aby strona z dwoma otworami znów była po prawej.

    • Weź trzy dystanse bufora (s-buffer-spacer) i umieść po stronie z dwoma otworami.

    • Przykręć każdy z dystansów bufora (s-buffer-spacer) przy pomocy śruby M3x40.

    • Weź trzy dystanse-haczyki bufora (s-buffer-spacer-hook) i umieść po drugiej stronie.

    • Przykręć każdy dystans-haczyk (s-buffer-spacer-hook) przy pomocy śruby M3x40.

    • Wkręć śruby w nakrętki M3n (6x) z drugiej strony. Pamiętaj, aby nie dokręcać ich zbyt mocno - nie zdeformuj płyt bufora!

  20. Wsuń rurki PTFE o długości 150 mm w otwory w mniejszej z dwóch wydrukowanych części. Ustaw rurki tak, aby wewnątrz bufora wystawały nie więcej niż 2-3 mm. Zabezpiecz rurki PTFE wkręcając w otwory śruby M3x12 (5x). Dokręć je tak, żeby prawie dotykały powierzchni części drukowanej.
    • Wsuń rurki PTFE o długości 150 mm w otwory w mniejszej z dwóch wydrukowanych części. Ustaw rurki tak, aby wewnątrz bufora wystawały nie więcej niż 2-3 mm.

    • Zabezpiecz rurki PTFE wkręcając w otwory śruby M3x12 (5x). Dokręć je tak, żeby prawie dotykały powierzchni części drukowanej.

    • SPRAWDŹ KAŻDĄ Z RUREK przy pomocy kawałka filamentu, aby upewnić się, że może on bez przeszkód poruszać się w środku. Jeśli tak nie jest, to poluzuj odrobinę śrubkę zabezpieczającą.

  21. To było łatwe, prawda?
    • To było łatwe, prawda?

    • Uchwyty na szpulę z buforem są proste w montażu. Nasze badania wykazały, że 10% wystarczy.

  22. Wszystkie pięć uchwytów na szpulę z buforem są gotowe? Wyglądają tak, jak na ilustracji? Weź pod uwagę, że haczyki bufora będą się różnić w zależność od wersji.
    • Wszystkie pięć uchwytów na szpulę z buforem są gotowe?

    • Wyglądają tak, jak na ilustracji? Weź pod uwagę, że haczyki bufora będą się różnić w zależność od wersji.

    • Zostanie Ci 5 śrub (M3x12) - zachowaj je, później użyjemy ich do zabezpieczenia rurek PTFE od strony drukarki (instrukcja znajduje się w Podręczniku).

    • Teraz tylko 8. Sprawdzenie przed uruchomieniem i MMU2S będzie gotowe!

Finish Line

2 other people completed this guide.

Dozuki System

Member since: 09/24/2009

726 Guides authored

0 Comments

Add Comment

View Statistics:

Past 24 Hours: 0

Past 7 Days: 4

Past 30 Days: 29

All Time: 280