Skip to main content
  1. Prosím připravte si nářadí k této kapitole:
    • Prosím připravte si nářadí k této kapitole:

    • 2.5mm inbusový klíč pro šrouby M3

  2. Tento návod popisuje sestavení jednoho držáku cívky, avšak vaše balení obsahuje celkem 5 kusů. Opakujte tedy následující kroky, dokud nebudete mít sestavené vámi požadované množství.
    • Tento návod popisuje sestavení jednoho držáku cívky, avšak vaše balení obsahuje celkem 5 kusů. Opakujte tedy následující kroky, dokud nebudete mít sestavené vámi požadované množství.

    • Vezměte černou plastovou základnu držáku a otočte ji dnem vzhůru.

    • Vezměte hadřík/utěrku a jarovou vodu nebo isopropylalkohol a očistěte všechny čtyři rohy od prachu a mastnoty.

    • Povrch nechte oschnout a poté pokračujte k dalšímu kroku.

  3. Pro každý držák si připravte 4 kusy plstěných podložek. Strhněte žlutou fólii. Přilepte podložku na spodní část (dno) držáku a chvíli ji podržte přitlačenou. NETLAČTE příliš silně, můžete poškodit (promáčknout) dno držáku.
    • Pro každý držák si připravte 4 kusy plstěných podložek.

    • Strhněte žlutou fólii.

    • Přilepte podložku na spodní část (dno) držáku a chvíli ji podržte přitlačenou. NETLAČTE příliš silně, můžete poškodit (promáčknout) dno držáku.

    • Podložky jsou důležité pro zvýšení tření mezi držákem filamentu a povrchem pod ním. Tím se zamezí pohybu držáku během odvíjení filamentu.

  4. Pokročme k nasazení hřídelí držáku, pro následující kroky budete potřebovat: Ložisko (4x)
    • Pokročme k nasazení hřídelí držáku, pro následující kroky budete potřebovat:

    • Ložisko (4x)

    • Hřídel (2x)

    • Hřídele mohou být černé nebo stříbrné, jejich rozměry jsou stejné.

  5. Zarovnejte ložisko s koncem hřídelky. Nasaďte ložiska na obě strany hřídele.
    • Zarovnejte ložisko s koncem hřídelky.

    • Nasaďte ložiska na obě strany hřídele.

    • Gumové O-kroužky vedle ložisek byly použity pouze pro účely fotografování. Nepotřebujete je.

  6. Pro následující kroky si prosím připravte: plastová základna (1x)
    • Pro následující kroky si prosím připravte:

    • plastová základna (1x)

    • hřídel s ložisky (2x)

    • mmu2-s-holder-endstop (4x)

  7. Natočte základnu s vykrojením směrem k vám. Usaďte obě hřídele do plastové základny. Ujistěte se, že jsou všechna ložiska správně usazena.
    • Natočte základnu s vykrojením směrem k vám.

    • Usaďte obě hřídele do plastové základny. Ujistěte se, že jsou všechna ložiska správně usazena.

    • Vložte díl endstop do všech čtyřech ložisek. Zatlačte je nadoraz, ale dejte pozor, abyste nedeformovali plastovou vaničku (spool holder base).

    • Ujistěte se, že se hřídelky mohou volně otáčet.

  8. Pro následující kroky si prosím připravte: Šroub M3x40 (10x)
    • Pro následující kroky si prosím připravte:

    • Šroub M3x40 (10x)

    • Šroub M3x12 (10x)

    • Matka M3n (10x)

    • Deska zásobníku (6x)

    • PTFE trubička 4x2x150 mm (5x)

    • Seznam pokračuje v dalším kroku.

    • Desky zásobníku na sobě mají nalepenou ochrannou fólii. Můžete je nyní sundat. Při skládání buďte opatrní, abyste si díly nepoškrábali.

  9. Open the bag with the plastic parts and look for the hooks. There are two versions:
    • Open the bag with the plastic parts and look for the hooks. There are two versions:

    • New version with a longer hook compatible with MK3S and MK2.5S. Please jump to the Step 10.

    • Old version with a shorter hook compatible only with MK3S. Please jump to the Step 15.

    • All printable parts are also available at prusa3d.com/prusa-i3-printable-parts

  10. s-buffer-printer (1x) s-buffer-spools (1x)
    • s-buffer-printer (1x)

    • s-buffer-spools (1x)

    • s-buffer-spacer (4x)

    • s-buffer-hook-uni (2x)

    • As the names suggest, there are parts, which will connect to the printer or to the spools.

    • IMPORTANT: the holes for the PTFE tubes have to match between both parts. See the picture. Make sure you won't flip them.

    • On one side you have 3 holes, same goes for the second printed part.

    • Other side has only 2 holes.

  11. Vezměte větší z tištěných dílů (s-buffer-printer) a umístěte ho tak, jako vidíte na obrázku.  Strana s dvěma otvory je vpravo. Připravte si něco těžkého a vysokého (např. prázdnou sklenici), za chvíli ji použijeme. Vezměte jednu desku a zasuňte ji do drážky. Bude tam přesně pasovat.
    • Vezměte větší z tištěných dílů (s-buffer-printer) a umístěte ho tak, jako vidíte na obrázku. Strana s dvěma otvory je vpravo.

    • Připravte si něco těžkého a vysokého (např. prázdnou sklenici), za chvíli ji použijeme.

    • Vezměte jednu desku a zasuňte ji do drážky. Bude tam přesně pasovat.

    • Dbejte na to, aby povrch s odstraněnou ochrannou folií byl otočený směrem k vám.

    • Celá sestava bude mít tendenci padat. Sestavu si zezadu podepřete připraveným předmětem.

    • Do plastového dílu zasuňte zbývajících 5 desek. Dbejte na to, aby povrch s odstraněnou ochrannou folií byl otočený směrem k vám.

    • Dva šrouby M3x40 prostrčte tištěným dílem. Ujistěte se, že šrouby prochází naskrz.

    • Zásobník neotáčejte.

  12. Srovnejte vrchní hrany desek a nasuňte na ně druhý tištěný díl (s-buffer-spools). Ujistěte se, že strana se dvěma orvory je na pravé straně. Usaďte tištěný díl i na druhé straně.
    • Srovnejte vrchní hrany desek a nasuňte na ně druhý tištěný díl (s-buffer-spools).

    • Ujistěte se, že strana se dvěma orvory je na pravé straně.

    • Usaďte tištěný díl i na druhé straně.

    • Zajistěte tištěný díl dvěma šrouby M3x40.

    • Zásobník neotáčejte.

  13. Zásobník otočte a na konce všech čtyřech šroubů nasaďte matky. Než začnete šrouby dotahovat, přečtěte si prosím následující instrukce: NEDOTAHUJTE ŠROUBY PŘÍLIŠ SILNĚ. Jinak dojde k deformaci desek a zásobník by nemusel fungovat správně.  Zkontrolujte, že desky jsou vůči sobě rovnoběžně a nejsou zprohýbané. Stačí chytit pouze začátek závitu šroubu (šroub zašroubujte skrz celou matku).
    • Zásobník otočte a na konce všech čtyřech šroubů nasaďte matky. Než začnete šrouby dotahovat, přečtěte si prosím následující instrukce:

    • NEDOTAHUJTE ŠROUBY PŘÍLIŠ SILNĚ. Jinak dojde k deformaci desek a zásobník by nemusel fungovat správně. Zkontrolujte, že desky jsou vůči sobě rovnoběžně a nejsou zprohýbané.

    • Stačí chytit pouze začátek závitu šroubu (šroub zašroubujte skrz celou matku).

    • Použijte tento postup na všechny díly, které drží desky.

  14. Turn the Buffer back, two holes are facing to the right again. Take three s-buffer-spacer parts and place them on the side with two holes. Secure each s-buffer-spacer with a M3x40 screw.
    • Turn the Buffer back, two holes are facing to the right again.

    • Take three s-buffer-spacer parts and place them on the side with two holes.

    • Secure each s-buffer-spacer with a M3x40 screw.

    • Take two s-buffer-hook-uni parts and place them on the other side. This position of hooks is compatible both with MK3S and MK2.5S, but you can rearrange it.

    • Take the last s-buffer-spacer and place it to the corner.

    • Secure each printer part with a M3x40 screw.

    • Use six M3n nuts from the other side and tighten the screws. Keep in mind the proper tightening. Avoid deforming the plates!

    • Now, skip to the Step 20.

  15. s-buffer-spacer (3x) s-buffer-spacer-hook (3x)
    • s-buffer-spacer (3x)

    • s-buffer-spacer-hook (3x)

    • s-buffer-printer (díl blíže k tiskárně) (1x)

    • s-buffer-spools (díl blíže k držákům filamentu) (1x)

    • Jak názvy napovídají, jeden z dílů se bude blíže k tiskárně a druhý blíže k cívkám.

    • DŮLEŽITÉ: Otvory pro PTFE trubičky musí korespondovat na obou dílech vůči sobě. Viz obrázek. Ujistěte se, že díl nebudete mít otočený.

    • Na jedné straně plastového dílu jsou 3 otvory a stejně tak jsou 3 otvory na druhém plastovém dílu.

    • Druhá strana má pouze 2 otvory.

  16. Vezměte větší z tištěných dílů (s-buffer-printer) a umístěte ho tak, jako vidíte na obrázku.  Strana s dvěma otvory je vpravo. Připravte si něco těžkého a vysokého (např. prázdnou sklenici), za chvíli ji použijeme. Vezměte jednu desku a zasuňte ji do drážky. Bude tam přesně pasovat.
    • Vezměte větší z tištěných dílů (s-buffer-printer) a umístěte ho tak, jako vidíte na obrázku. Strana s dvěma otvory je vpravo.

    • Připravte si něco těžkého a vysokého (např. prázdnou sklenici), za chvíli ji použijeme.

    • Vezměte jednu desku a zasuňte ji do drážky. Bude tam přesně pasovat.

    • Dbejte na to, aby povrch s odstraněnou ochrannou folií byl otočený směrem k vám.

    • Celá sestava bude mít tendenci padat. Sestavu si zezadu podepřete připraveným předmětem.

    • Do plastového dílu zasuňte zbývajících 5 desek. Dbejte na to, aby povrch s odstraněnou ochrannou folií byl otočený směrem k vám.

    • Dva šrouby M3x40 prostrčte tištěným dílem. Ujistěte se, že šrouby prochází naskrz.

    • Zásobník neotáčejte.

  17. Srovnejte vrchní hrany desek a nasuňte na ně druhý tištěný díl (s-buffer-spools). Ujistěte se, že strana se dvěma orvory je na pravé straně. Usaďte tištěný díl i na druhé straně.
    • Srovnejte vrchní hrany desek a nasuňte na ně druhý tištěný díl (s-buffer-spools).

    • Ujistěte se, že strana se dvěma orvory je na pravé straně.

    • Usaďte tištěný díl i na druhé straně.

    • Zajistěte tištěný díl dvěma šrouby M3x40.

    • Zásobník neotáčejte.

  18. Zásobník otočte a na konce všech čtyřech šroubů nasaďte matky. Než začnete šrouby dotahovat, přečtěte si prosím následující instrukce: NEDOTAHUJTE ŠROUBY PŘÍLIŠ SILNĚ. Jinak dojde k deformaci desek a zásobník by nemusel fungovat správně.  Zkontrolujte, že desky jsou vůči sobě rovnoběžně a nejsou zprohýbané. Stačí chytit pouze začátek závitu šroubu (šroub zašroubujte skrz celou matku).
    • Zásobník otočte a na konce všech čtyřech šroubů nasaďte matky. Než začnete šrouby dotahovat, přečtěte si prosím následující instrukce:

    • NEDOTAHUJTE ŠROUBY PŘÍLIŠ SILNĚ. Jinak dojde k deformaci desek a zásobník by nemusel fungovat správně. Zkontrolujte, že desky jsou vůči sobě rovnoběžně a nejsou zprohýbané.

    • Stačí chytit pouze začátek závitu šroubu (šroub zašroubujte skrz celou matku).

    • Použijte tento postup na všechny díly, které drží desky.

  19. Otočte zásobník zpět. Dva otvory jsou na pravé straně. Vezměte tři díly s-buffer-spacer a umístěte je na stranu se dvěma otvory. Každý díl s-buffer-spacer zajistěte šroubem M3x40.
    • Otočte zásobník zpět. Dva otvory jsou na pravé straně.

    • Vezměte tři díly s-buffer-spacer a umístěte je na stranu se dvěma otvory.

    • Každý díl s-buffer-spacer zajistěte šroubem M3x40.

    • Vezměte tři díly s-buffer-spacer-hook a umístěte je na druhou stranu zásobníku.

    • Každý díl s-buffer-spacer-hook zajistěte šroubem M3x40.

    • Z druhé strany zásobníku vložte 6 matek M3n a šrouby mírně dotáhněte. Vyvarujte se příliš silnému dotažení a deformaci desek!

  20. Vezměte PTFE trubičky délky 150 mm a zasuňte je do toho menšího ze dvou tištěných dílů. Ujistěte se, že PTFE trubičky vyčnívají na druhé straně (vyčnívají směrem dovnitř do zásobníku) přibližně 2-3 mm, ne více. Zajistěte PTFE trubičky pomocí pěti šroubů M3x12. Můžete je dotáhnout až k povrchu plastového dílu.
    • Vezměte PTFE trubičky délky 150 mm a zasuňte je do toho menšího ze dvou tištěných dílů. Ujistěte se, že PTFE trubičky vyčnívají na druhé straně (vyčnívají směrem dovnitř do zásobníku) přibližně 2-3 mm, ne více.

    • Zajistěte PTFE trubičky pomocí pěti šroubů M3x12. Můžete je dotáhnout až k povrchu plastového dílu.

    • Pomocí kousku filamentu ZKONTROLUJTE KAŽDOU PTFE TRUBIČKU a ujistěte se, že filament trubičkou prochází volně. Pokud ne, o kousek šroubek povolte.

  21. Docela snadné, že?
    • Docela snadné, že?

    • Držáky cívek a zásobník jsou snadné na montáž. Výzkum ukazuje, že 10 % bude dostatečných.

  22. Sestavili jste všech pět držáků na cívky a zásobník? Vypadají jako na obrázku?
    • Sestavili jste všech pět držáků na cívky a zásobník?

    • Vypadají jako na obrázku?

    • Zbývá 5 šroubků (M3x12), které slouží k přichycení PTFE trubiček vedoucích od tiskárny do zásobníku. Jejich přichycení provedeme později.

    • Ještě jedna kapitola 8. Finále a MMU2S je hotové!

Finish Line

10 other people completed this guide.

Dozuki System

Member since: 09/24/2009

726 Guides authored

0 Comments

Add Comment

View Statistics:

Past 24 Hours: 3

Past 7 Days: 36

Past 30 Days: 220

All Time: 2,249