1. Čelisťové kleště pro zkracování stahovacích pásek
    • Čelisťové kleště pro zkracování stahovacích pásek

    • 2.5mm inbusový klíč pro šrouby M3

    • 1.5mm inbusový klíč pro zarovnání matek

    • Křížový šroubovák na utažení napájecích kabelů zdroje a vyhřívané podložky

    V predchozich kapitolach jsou nastroje barevne zaznaceny pouze v textu, ne v obrazku.

    Zuzana Weberová - Reply

  2. Pro následující kroky si prosím připravte:
    • Pro následující kroky si prosím připravte:

    • Einsy-door (1x)

    • Einsy-hinge-top (1x)

    • Einsy-hinge-bottom (1x)

    • Matka M3nS (1x)

    • Šroub M3x10 (2x)

  3. Vložte matku M3nS (1 ks) do otvoru co nejhlouběji. Pro vložení matky můžete použít šroubovák. Zkontrolujte správné zarovnání matky pomocí 1,5mm inbusového klíče.
    • Vložte matku M3nS (1 ks) do otvoru co nejhlouběji. Pro vložení matky můžete použít šroubovák.

    • Zkontrolujte správné zarovnání matky pomocí 1,5mm inbusového klíče.

  4. Otočte k sobě tiskárnu zadní stranou.
    • Otočte k sobě tiskárnu zadní stranou.

    • Otvory vyznačené modrými šipkami budou použity pro panty dvířek krytu elektroniky (Einsy-door).

  5. Vezměte spodní pant (Einsy-hinge-bottom) a prostrčte skrz šroub M3x10. V dílu je připravené vybrání na hlavičku šroubu. Najděte na rámu otvor pro uchycení spodního pantu.
    • Vezměte spodní pant (Einsy-hinge-bottom) a prostrčte skrz šroub M3x10.

    • V dílu je připravené vybrání na hlavičku šroubu.

    • Najděte na rámu otvor pro uchycení spodního pantu.

    • Umístěte tištěný díl na rám a dotáhněte šroub. Pant musí směřovat nahoru.

  6. Nasaďte dvířka (Einsy-door) na spodní pant. Vezměte horní pant (Einsy-hinge-top) a prostrčte skrz šroub M3x10. Nasaďte horní pant (Einsy-hinge-top) na dvířka a upevněte jej do rámu.
    • Nasaďte dvířka (Einsy-door) na spodní pant.

    • Vezměte horní pant (Einsy-hinge-top) a prostrčte skrz šroub M3x10.

    • Nasaďte horní pant (Einsy-hinge-top) na dvířka a upevněte jej do rámu.

  7. Pro následující krok si prosím připravte: Textilní rukáv  6 x 300 mm pro organizaci kabelů (1x) Stahovací páska (1x)
    • Pro následující krok si prosím připravte:

    • Textilní rukáv 6 x 300 mm pro organizaci kabelů (1x)

    • Stahovací páska (1x)

    • Oviňte textilní oplet okolo motoru osy X. Oplet je kratší než kabel motoru.

    • Zajistěte oplet pomocí stahovací pásky, kterou musíte utáhnout pevně a jedná se pouze o dočasné zajištění než bude nainstalován Einsy-base. Stahovací pásku pak ponechte na místě.

  8. Pro následující kroky si prosím připravte: Einsy-base (1x) Šroub M3x10 (6x)
    • Pro následující kroky si prosím připravte:

    • Einsy-base (1x)

    • Šroub M3x10 (6x)

    • Matka M3nS (4x)

    • Matka M3n (4x)

    • Deska EINSY RAMBo (1x)

    • Díl Einsy-base verze B7 má kontrolní otvor pro RPi Zero W. Pokud se chystáte využít tento mini počítač, můžete nyní opatrně vylomit plastový díl. Více informací naleznete zde: Octoprint pro MK3 (manual.prusa3d.com)

  9. K dispozici jsou dvě verze desky EINSY. Dle obrázků rozpoznejte tu svojí: Verze A: Konektory pro zapojení LCD jsou umístěné přímo na desce EINSY RAMBo.
    • K dispozici jsou dvě verze desky EINSY. Dle obrázků rozpoznejte tu svojí:

    • Verze A: Konektory pro zapojení LCD jsou umístěné přímo na desce EINSY RAMBo.

    • Verze B: Konektory pro zapojení LCD jsou umístěné na přídavném adaptéru.

    • Přídavný adaptér je osazen již z výroby. Nesundavejte jej!

    • Z hlediska funkcionality pro uživatele není mezi verzemi desek žádný rozdíl. Došlo pouze k posunutí konektorů pro LCD.

  10. Vložte čtyři matky do připravených kapes. Nasuňte desku do krytu a připevněte ji čtyřmi šrouby M3x10.
    • Vložte čtyři matky do připravených kapes.

    • Nasuňte desku do krytu a připevněte ji čtyřmi šrouby M3x10.

    • Šrouby utahujte opatrně, mohli byste poškodit desku.

    • Použijte kleště pro snadnější vložení šroubů.

  11. Vezměte čtyři matky M3nS, které jsme si připravili před chvílí a vložte je nadoraz do děr. Zkontrolujte správné zarovnání pomocí inbusového klíče. Zkontrolujte správné zarovnání pomocí inbusového klíče.
    • Vezměte čtyři matky M3nS, které jsme si připravili před chvílí a vložte je nadoraz do děr.

    • Zkontrolujte správné zarovnání pomocí inbusového klíče.

    Tak sem dostat ty 2 poslední matky snad nejde. Vykukují a to je mám dostat až nakonec. Bez probrouseni drážky to asi nepůjde.

    Jirka - Reply

    Ne to se tam nevejde! Ale jo! Au! No vidíš…

    Vít Dolejší -

  12. Modré šipky vyznačují otvory, které budou sloužit pro uchycení krytu elektroniky (Einsy-base). Vložte do děr šrouby M3x10 a mírně je utáhněte.
    • Modré šipky vyznačují otvory, které budou sloužit pro uchycení krytu elektroniky (Einsy-base).

    • Vložte do děr šrouby M3x10 a mírně je utáhněte.

  13. Před upevněním krytu na rám, vezměte kabel od motoru osy X (viz žlutý štítek) a zapojte jej do desky EINSY. Zatlačte textilní oplet do drážky v krytu a ponechte mírnou rezervu kabelu po délce desky (nenapínejte kabel). Na krytu elektroniky najděte drážky, které slouží pro nasazení na šrouby M3x10 (ty jsou již připravené na rámu).
    • Před upevněním krytu na rám, vezměte kabel od motoru osy X (viz žlutý štítek) a zapojte jej do desky EINSY.

    • Zatlačte textilní oplet do drážky v krytu a ponechte mírnou rezervu kabelu po délce desky (nenapínejte kabel).

    • Na krytu elektroniky najděte drážky, které slouží pro nasazení na šrouby M3x10 (ty jsou již připravené na rámu).

  14. Nasaďte kryt elektroniky na rám (na šrouby M3x10) a zarovnejte jej s vnější hranou rámu osy Z. Pomocí 2,5mm inbusového klíče, dotáhněte oba šrouby, viz druhý obrázek. Pomocí 2,5mm inbusového klíče, dotáhněte oba šrouby, viz druhý obrázek.
    • Nasaďte kryt elektroniky na rám (na šrouby M3x10) a zarovnejte jej s vnější hranou rámu osy Z.

    • Pomocí 2,5mm inbusového klíče, dotáhněte oba šrouby, viz druhý obrázek.

  15. V následujících krocích společně uspořádáme kabely na tiskárně.  Vyzkoušeli jsme několik způsobů a tento se zdá jako nejvíce efektivní.
    • V následujících krocích společně uspořádáme kabely na tiskárně. Vyzkoušeli jsme několik způsobů a tento se zdá jako nejvíce efektivní.

    • V následujících krocích prosím utahujte stahovací pásky opatrně, neboť můžete skřípnout/zlomit kabely.

    • Otočte tiskárnu na stranu se zdrojem a postupujte od spodní části směrem nahoru.

  16. Začněte u motoru osy Z (right/pravý). Prostrčte stahovací pásku skrz otvory v rámu tak, abyste vytvořili smyčku.
    • Začněte u motoru osy Z (right/pravý).

    • Prostrčte stahovací pásku skrz otvory v rámu tak, abyste vytvořili smyčku.

    • Opatrně vsuňte kabel do stahovací pásky a utáhněte ji. Dejte pozor, ať pásku neutáhnete zbytečně silně. Ustřihněte zbývající část pásky.

  17. Pokračujte směrem nahoru a vytvořte další smyčku pomocí stahovací pásky. Vezměte kabel motoru osy Z a přidejte všechny kabely ze zdroje. Ujistěte se, že jsou veškeré kabely pod hladkými tyčemi a nekolidují s pojezdem osy Y (Y-carriage).
    • Pokračujte směrem nahoru a vytvořte další smyčku pomocí stahovací pásky.

    • Vezměte kabel motoru osy Z a přidejte všechny kabely ze zdroje. Ujistěte se, že jsou veškeré kabely pod hladkými tyčemi a nekolidují s pojezdem osy Y (Y-carriage).

    • Opatrně vsuňte kabel do stahovací pásky a utáhněte ji. Dejte pozor, ať pásku neutáhnete zbytečně silně. Ustřihněte zbývající část pásky.

  18. Pokračujte směrem nahoru a vytvořte další smyčku pomocí stahovací pásky. Do svazku kabelů přidejte motor osy Y.
    • Pokračujte směrem nahoru a vytvořte další smyčku pomocí stahovací pásky.

    • Do svazku kabelů přidejte motor osy Y.

    • Opatrně vsuňte kabel do stahovací pásky a utáhněte ji. Dejte pozor, ať pásku neutáhnete zbytečně silně. Ustřihněte zbývající část pásky.

  19. Vezměte kabely od LCD a opatrně je zatlačte do hliníkové extruze. Ponechte je volné, nenapínejte je. Využijte celou délku extruze. Kabelový svazek prozatím ohněte směrem dolů.
    • Vezměte kabely od LCD a opatrně je zatlačte do hliníkové extruze. Ponechte je volné, nenapínejte je.

    • Využijte celou délku extruze.

    • Kabelový svazek prozatím ohněte směrem dolů.

    • Opatrně ohněte LCD kabely okolo rámu.

  20. Pokračujte směrem nahoru a vytvořte další smyčku pomocí stahovací pásky. Vezměte kabelový svazek a položte jej přes LCD kabely.
    • Pokračujte směrem nahoru a vytvořte další smyčku pomocí stahovací pásky.

    • Vezměte kabelový svazek a položte jej přes LCD kabely.

    • Opatrně vsuňte kabely (bez LCD kabelů) do stahovací pásky a utáhněte ji. Dejte pozor, ať pásku neutáhnete zbytečně silně. Ustřihněte zbývající část pásky.

  21. Prostrčte stahovací pásku skrz otvory v rámu tak, abyste vytvořili smyčku. Tentokrát vložte kabely od LCD, buďte však opatrní. Přidejte kabelový svazek a kabel od levého motoru osy Z.
    • Prostrčte stahovací pásku skrz otvory v rámu tak, abyste vytvořili smyčku.

    • Tentokrát vložte kabely od LCD, buďte však opatrní.

    • Přidejte kabelový svazek a kabel od levého motoru osy Z.

  22. Opatrně vsuňte kabely do stahovací pásky, před utažením pásky si přečtěte další bod.
    • Opatrně vsuňte kabely do stahovací pásky, před utažením pásky si přečtěte další bod.

    • Buďte nesmírně opatrní! Pásku utáhněte jen mírně, jinak si poškodíte kabely od LCD!

    • A je to! Kabeláž máme zorganizovanou a můžeme se pustit do zapojení kabelů do desky EINSY. Otočte tiskárnu zpět na nohy.

    No nevím, pokud by ty ploché kabely od LCD byly tak citlivé, tak by v prvé řadě nepřežily ládování do té extruze.

    Vít Dolejší - Reply

  23. Pro následující kroky si prosím připravte:
    • Pro následující kroky si prosím připravte:

    • Extruder-cable-clip (1x)

    • Heatbed-cable-clip (1x)

    • Šroub M3x10 (4x)

    • Všimněte si, že se díly vzájemně liší.

  24. Zasuňte svazek kabelů z vyhřívané podložky do dílu Einsy-base a to včetně textilního opletu. Ujistěte se, že je textilní oplet uvnitř držáku, viz obrázek.
    • Zasuňte svazek kabelů z vyhřívané podložky do dílu Einsy-base a to včetně textilního opletu.

    • Ujistěte se, že je textilní oplet uvnitř držáku, viz obrázek.

    • Použijte díl Heatbed-cable-clip a dva šrouby M3x10 pro uchycení svazku kabeláže. Dejte pozor na správnou orientaci dílu, zkuste zavřít dvířka.

  25. DŮLEŽITÉ: je naprosto ZÁSADNÍ správně zapojit napájecí kabely  ze zdroje a podložky do desky EINSY.  KLADNÝ  VODIČ musí být zapojen do KLADNÉ SVORKY. Jsou DVĚ VARIANTY kabelů a liší se barevným provedením: Varianta A: oba dráty na každém kabelu jsou černé. KLADNÝ VODIČ je označen ČERVENOU LINKOU.
    • DŮLEŽITÉ: je naprosto ZÁSADNÍ správně zapojit napájecí kabely ze zdroje a podložky do desky EINSY. KLADNÝ VODIČ musí být zapojen do KLADNÉ SVORKY. Jsou DVĚ VARIANTY kabelů a liší se barevným provedením:

    • Varianta A: oba dráty na každém kabelu jsou černé. KLADNÝ VODIČ je označen ČERVENOU LINKOU.

    • Varianta B: na každém kabelu jsou dráty označené červenou a černou barvou. KLADNÝ VODIČ má bužírku ZCELA ČERVENOU.

    • Zapojte kabely ze zdroje a vyhřívané podložky do desky EINSY v následujícím pořadí (červená šipka značí svorku s kladným pólem):

    • První kabel ze zdroje (A+|A-).

    • Druhý kabel ze zdroje (B+|B-).

    • Kabel z vyhřívané podložky (C+|C-).

    • Oba kabely (dva páry) ze zdroje jsou shodné, na jejich pořadí nezáleží, pouze se ujistěte o správné polaritě.

    Dodávaný šroubovák je rozměru Philips 1. Šrouby na svorkách jsou ale Philips 2. Nepodporučuju jej používat a raději použijte vlastní správně velikosti. Vyvarujete se problémům při utahování. Vzhledem k tomu, že je to jediná věc na co je dodávaný šroubovák určený, tak by bylo lepší buď dodat správný nebo žádný.

    Petr Štefánik - Reply

    Dobrý den,

    Děkujeme za věcnou poznámku. Šroubovák Phillips 1 je otestován a dostatečně splňuje požadavky pro použití. Doporučujeme šrouby utahovat s citem a za konstantního tlaku na šroubovák - potažmo šroub.

    - Official Prusa Support

    Martini H. - Official Prusa CS -

  26. Zkontrolujte prosím, že máte správně zapojenou KLADNOU a ZÁPORNOU polaritu kabelů dle předchozího kroku! Vždy zapojujte kabel s KLADNOU POLARITOU do kladného slotu na desce EINSY. Viz obrázky s červenými šipkami. Znovu zkontrolujte správné pořadí: Vezměte první kabel ze zdroje a zapojte dvojici svorek do desky EINSy. Pro utažení použijte křížový šroubovák. Šroub utáhněte pevně!
    • Zkontrolujte prosím, že máte správně zapojenou KLADNOU a ZÁPORNOU polaritu kabelů dle předchozího kroku! Vždy zapojujte kabel s KLADNOU POLARITOU do kladného slotu na desce EINSY. Viz obrázky s červenými šipkami.

    • Znovu zkontrolujte správné pořadí:

    • Vezměte první kabel ze zdroje a zapojte dvojici svorek do desky EINSy. Pro utažení použijte křížový šroubovák. Šroub utáhněte pevně!

    • Vezměte druhý kabel ze zdroje a zapojte dvojici svorek do desky EINSy.

    • Poslední dvojice svorek je z vyhřívané podložky, ty zapojte zcela napravo.

    • Berte prosím na vědomí, že nerespektování postupu a poškození tiskárny může vyústit ve ztrátu záruky. Věnujte této části dostatek času a kontroly. Šrouby utáhněte pevně!

    Colored and a bit more clearly visible wiring:

    https://imgur.com/gallery/EanPL6g

    Best regards,

    Tom

    Tom Skypala - Reply

  27. Identifikujte jednotlivé kabely pomocí žlutých štítků a zapojte je do desky. Motor osy X (již zapojen)
    • Identifikujte jednotlivé kabely pomocí žlutých štítků a zapojte je do desky.

    • Motor osy X (již zapojen)

    • Motor osy Y

    • Motory osy Z (na pořadí nezáleží)

    • Ujistěte se, že je nejnižší konektor volný (označen červeně). Motory osy Z musí být zapojené ve stejné úrovni!!! Je častou chybou při sestavování, že jsou zapojeny pod sebou.

    • Pokuste se kabely uspořádat stejně jako na obrázku, získáte tak více místa pro další kroky.

  28. Najděte kroucenou dvoulinku (černobílý kabel | PP) ze zdroje a zapojte ji do desky. Zatlačte kabel na levou stranu krytu, upravte si všechny kabely tak, abyste měli více prostoru pro ty ostatní. Vezměte kabel termistoru (zelené označení | HT) z vyhřívané podložky a zapojte jej.
    • Najděte kroucenou dvoulinku (černobílý kabel | PP) ze zdroje a zapojte ji do desky.

    • Zatlačte kabel na levou stranu krytu, upravte si všechny kabely tak, abyste měli více prostoru pro ty ostatní.

    • Vezměte kabel termistoru (zelené označení | HT) z vyhřívané podložky a zapojte jej.

    • Termistor může být také v bílém provedení bez zeleného označení. Při zapojení nezáleží na polaritě.

    • Pokuste se kabely uspořádat stejně jako na obrázku, získáte tak více místa pro další kroky.

    Kabel termistoru (zelený) může mít označení jen H namísto HT.

    Ondřej Suchý - Reply

  29. Najděte v otvoru slot pro nylonovou strunu, budete jej potřebovat v následujícím kroku.
    • Najděte v otvoru slot pro nylonovou strunu, budete jej potřebovat v následujícím kroku.

    • Nepatrně oddělte nylon od zbytku kabeláže. Není třeba rozevírat oplet.

  30. Než budeme pokračovat, musíme zakroutit textilní oplet. Tím docílíme toho, aby kabely během tisku nevypadly.
    • Než budeme pokračovat, musíme zakroutit textilní oplet. Tím docílíme toho, aby kabely během tisku nevypadly.

    • Pomocí prstů opatrně zakruťte oplet, nikoliv však kabely uvnitř. Výsledkem bude několik ovinutí.

    • Při kroucení opletu dochází ke zkrácení jeho délky. V následujících krocích může být potřeba oplet lehce povolit a opět jej prodloužit.

  31. Zasuňte nylonovou strunu do slotu. Ujistěte se, že filament netlačí na kabeláž motorů, což by indikovalo, že je příliš dlouhý a bude potřeba částečně povolit textilní oplet a zatlačit filament nahoru. Nasuňte oplet do držáku alespoň na 3/4 jeho výšky.
    • Zasuňte nylonovou strunu do slotu.

    • Ujistěte se, že filament netlačí na kabeláž motorů, což by indikovalo, že je příliš dlouhý a bude potřeba částečně povolit textilní oplet a zatlačit filament nahoru.

    • Nasuňte oplet do držáku alespoň na 3/4 jeho výšky.

    • Znovu se ujistěte, že filament netlačí na kabeláž motorů a bude-li třeba, povolte částečně textilní oplet a zatlačte filament nahoru.

    • Použijte díl Extruder-cable-clip a dva šrouby M3x10 pro uchycení svazku kabeláže.

    Tenhle krok mi dal zabrat… šrouby se stále nechtěly chytit do matic… možná kdyby byly krapet delší….

    jan.pardubicky@gmail.com - Reply

    Dobrý den, ty M3x10 by měly stačit, ale kdyžtak je tu vždy možnost použít pár šroubků z náhradního pytlíku.

    Martin L. - Official Prusa CS -

  32. IMPORTANT: Connecting the filament sensor cable properly is crucial. If you don't follow the instructions properly, you will burn the sensor!!! DON'T CONNECT THE CABLE NOW , wait for the next step!!! Note, there are two rows of pins in the connector, FOLLOW the instruction in the next step to use the correct row!!!
    • IMPORTANT: Connecting the filament sensor cable properly is crucial. If you don't follow the instructions properly, you will burn the sensor!!!

    • DON'T CONNECT THE CABLE NOW , wait for the next step!!!

    • Note, there are two rows of pins in the connector, FOLLOW the instruction in the next step to use the correct row!!!

    • To ensure the cable is connected properly we are introducing a new part called "plug-aligner", which is now distributed with all MK3 printers leaving the factory.

    • In case the plug-aligner falls out during the transport, gently push it back in. The notch should be oriented up, like in the picture.

    • The last picture is showing, how to plug the cable with the plug-aligner present, but wait for the next step ;)

    • STL file for the plug-aligner will be soon available in the MK3 package at prusa3d.com/prusa-i3-printable-parts/

  33. Zapojte zbývající kabely z Extruderu Napájení topení na trysce (červený kabel | č. 1) Levý ventilátor hotendu (černý kabel | č .2)
    • Zapojte zbývající kabely z Extruderu

    • Napájení topení na trysce (červený kabel | č. 1)

    • Levý ventilátor hotendu (černý kabel | č .2)

    • Přední tiskový ventilátor (červená bužírka | č. 3)

    • Kabel senzoru filamentu (použijte spodní řadu pinů a červený drát musí být napravo, směřovat ven z desky | č. 4). Znovu zkontrolujte správné zapojení konektoru. Všechny piny musí být zapojené!!! Posunutý konektor může poškodit senzor!

    • Motor Extruderu (žlutý štítek s písmenem "E" | č. 5)

    • Termistor Extruderu (zeleno žlutá bužírka | č. 6)

    • Kabel senzoru P.I.N.D.A. (č. 7)

  34. Kabel k LCD s jedním pruhem (Konektor P1) Kabel k LCD se dvěma pruhy (Konektor P2) Růžový pruh na LCD kabelech musí být nahoře.
    • Kabel k LCD s jedním pruhem (Konektor P1)

    • Kabel k LCD se dvěma pruhy (Konektor P2)

    • Růžový pruh na LCD kabelech musí být nahoře.

    • V případě osazeného adaptéru je pořadí i orientace kabelů stejná (viz druhý obrázek).

    • Pokuste se dosáhnout podobného uspořádání kabelů.

  35. Zkontrolujte zapojení elektroniky podle obrázku. Ujistěte se, že je kabel od senzoru filamentu zapojen do všech pinů! Posunutý konektor může způsobit permanentní poškození senzoru.
    • Zkontrolujte zapojení elektroniky podle obrázku.

    • Ujistěte se, že je kabel od senzoru filamentu zapojen do všech pinů! Posunutý konektor může způsobit permanentní poškození senzoru.

  36. Šroub M3x40 (1x) Zavřete dvířka krytu elektroniky (Einsy-door).
    • Šroub M3x40 (1x)

    • Zavřete dvířka krytu elektroniky (Einsy-door).

    • Ujistěte se, že žádný kabel není přivřený mezi dvířky a krytem elektroniky!

    • Utáhněte šroub M3x40.

  37. Pokud máte podložky již nasazené, můžete tento krok přeskočit. Antivibrační podložka (4x)
    • Pokud máte podložky již nasazené, můžete tento krok přeskočit.

    • Antivibrační podložka (4x)

    • Natočte rám na stranu a přiložte podložku nakloněnou, poté s ní otáčejte do doby, než zamáčknete lem do extruze.

    • Opakujte postup na všech 4 podložkách. Umístěte je 2-3 cm od konce každé extruze.

  38. Pro následující kroky si prosím připravte:
    • Pro následující kroky si prosím připravte:

    • Středový díl (1x)

    • Rameno držáku cívky (2x)

  39. Nepoužívejte nepřiměřenou sílu během skládání, nebo může dojít k poškození zamykacího systému držáku cívek. Položte všechny tři části před sebe. Obě "ramena" jsou identická. Ujistěte se, že část držáku ve tvaru C, která se přichytí na rám tiskárny míří směrem k vám. Vezměte "rameno" na pravé straně, vložte jej opatrně do hlavního dílu a pozvolna otočte po směru hodinových ručiček (směrem od sebe). K zamknutí dílu stačí přibližně polovina otáčky.
    • Nepoužívejte nepřiměřenou sílu během skládání, nebo může dojít k poškození zamykacího systému držáku cívek.

    • Položte všechny tři části před sebe. Obě "ramena" jsou identická. Ujistěte se, že část držáku ve tvaru C, která se přichytí na rám tiskárny míří směrem k vám.

    • Vezměte "rameno" na pravé straně, vložte jej opatrně do hlavního dílu a pozvolna otočte po směru hodinových ručiček (směrem od sebe). K zamknutí dílu stačí přibližně polovina otáčky.

    • Vezměte "rameno" na levé straně, vložte jej opatrně do hlavního dílu a pozvolna otočte proti směru hodinových ručiček (směrem k sobě). K zamknutí dílu stačí přibližně polovina otáčky.

    • Pro složení je zapotřebí velmi malé síly (krutu). Pokud budete při skládání cítit nepřiměřený odpor, nejprve zkontrolujte zamykací systém držáku na drobné nečistoty.

  40. Pro správné nasazení držáku cívky, usaďte "zub" držáku na střed rámu a poté zatlačte ve směru šipek (natáčejte dozadu a přitom jemně tlačte směrem dolů). Nenasazujte držák cívky tak, že jej budete tlačit pouze shora. Je zapotřebí mnohem větší síly a mohlo by dojít k jeho poškození. Nenasazujte držák cívky tak, že jej budete tlačit pouze shora. Je zapotřebí mnohem větší síly a mohlo by dojít k jeho poškození.
    • Pro správné nasazení držáku cívky, usaďte "zub" držáku na střed rámu a poté zatlačte ve směru šipek (natáčejte dozadu a přitom jemně tlačte směrem dolů).

    • Nenasazujte držák cívky tak, že jej budete tlačit pouze shora. Je zapotřebí mnohem větší síly a mohlo by dojít k jeho poškození.

  41. Gratulujeme, právě jste sestavili celou 3D tiskárnu Original Prusa i3 MK3!
    • Gratulujeme, právě jste sestavili celou 3D tiskárnu Original Prusa i3 MK3!

    • Před prvním tiskem je ale potřeba ještě pár věcí zkontrolovat. Pokračujte tedy kapitolou 9. Finále

Finish Line

10 other people completed this guide.

Dozuki System

Member since: 09/24/2009

724 Guides authored

0 Comments

Add Comment

View Statistics:

Past 24 Hours: 0

Past 7 Days: 11

Past 30 Days: 45

All Time: 1,916