2,5mm inbusový klíč
  • 2,5mm inbusový klíč

  • Malé kombinované kleště

Add Comment

Rambo-cover-base (základ krytu elektroniky)
  • Rambo-cover-base (základ krytu elektroniky)

  • Rambo-cover-door (dvířka krytu elektroniky)

  • Rambo-cover-hinge top (horní pant krytu elektroniky)

  • Rambo-cover-hinge bottom (spodní pant krytu elektroniky)

  • Díly krytu se mohou mírně lišit od obrázků.

základ krytu elektroniky může mít i perforovanou zadní stěnu

Jaroslav Dubský - Reply

Vložte M3n (4 ks) matky do otvorů. Vložte M3nS (1 ks) matku do otvoru. Vložte M3nS (1 ks) matku do otvoru.
  • Vložte M3n (4 ks) matky do otvorů.

  • Vložte M3nS (1 ks) matku do otvoru.

Lepší je zde použít 4hrannou matku

Miroslav Zálesný - Reply

Lepší je zde použít 4hrannou matku - u druhé fotografie

Miroslav Zálesný - Reply

Šroub M3x10 (2 ks) Šroub M3x10 (2 ks)
  • Šroub M3x10 (2 ks)

Add Comment

V dalším kroku použijte označené otvory.
  • V dalším kroku použijte označené otvory.

Add Comment

Protáhněte kabely osy X skrz základ krytu při jeho nasazování na rám podle obrázku. Vinutá bužírka musí být protažena dírou v krytu elektroniky aby se při dotažení sevřela jako na obrázku. Dotáhněte základ krytu elektroniky k rámu pomocí přiloženého 2,5mm inbusového klíče.
  • Protáhněte kabely osy X skrz základ krytu při jeho nasazování na rám podle obrázku.

  • Vinutá bužírka musí být protažena dírou v krytu elektroniky aby se při dotažení sevřela jako na obrázku.

  • Dotáhněte základ krytu elektroniky k rámu pomocí přiloženého 2,5mm inbusového klíče.

Add Comment

V dalším kroku použijte označený otvor.
  • V dalším kroku použijte označený otvor.

Add Comment

Uchyťte spodní pant krytu elektroniky k rámu pomocí šroubu M3x10 a dodávaného 2,5mm inbusového klíče. Uchyťte spodní pant krytu elektroniky k rámu pomocí šroubu M3x10 a dodávaného 2,5mm inbusového klíče.
  • Uchyťte spodní pant krytu elektroniky k rámu pomocí šroubu M3x10 a dodávaného 2,5mm inbusového klíče.

Add Comment

Šroub M3x10 (4 ks) Zasuňte elektroniku do základu krytu elektroniky a zajistěte na místě šrouby M3x10.
  • Šroub M3x10 (4 ks)

  • Zasuňte elektroniku do základu krytu elektroniky a zajistěte na místě šrouby M3x10.

  • Všimněte si správné orientace elektroniky v základu krytu elektroniky.

Add Comment

Motor osy X Motor osy Y Motory osy Z (na pořadí jednotlivých motorů nezáleží)
  • Motor osy X

  • Motor osy Y

  • Motory osy Z (na pořadí jednotlivých motorů nezáleží)

  • Koncový spínač osy X

  • Koncový spínač osy Y

  • 12V vstupní napájení (kabely vedoucí od zdroje, na pořadí kabelů nesejde)

  • Zapojte a upravte kabely podle obrázku. Zkontrolujte, že jsou všechny konektory řádně zapojeny!

  • Všechny kabely od motorů mají své označení pro snadnější zapojení.

Nikoli "Motor osy Z...", ale "Oba motory osy Z..." (stejně tak v kroku 18).

Radovan Markes - Reply

Kabely od vyhřívané podložky veďte spodním otvorem v základu krytu elektroniky. Zatlačte filament do otvoru v základu krytu elektroniky. Pokud nejde filament vložit, udělejte kleštěmi na jeho konci špičku a zkuste znovu vtlačit.
  • Kabely od vyhřívané podložky veďte spodním otvorem v základu krytu elektroniky.

  • Zatlačte filament do otvoru v základu krytu elektroniky. Pokud nejde filament vložit, udělejte kleštěmi na jeho konci špičku a zkuste znovu vtlačit.

Add Comment

Stahovací páskou uchyťte kabely od vyhřívané podložky k základu krytu elektroniky na konci spirálové bužírky. Důkladně zkontrolujte, že stahovací páska řádně utažena.
  • Stahovací páskou uchyťte kabely od vyhřívané podložky k základu krytu elektroniky na konci spirálové bužírky.

  • Důkladně zkontrolujte, že stahovací páska řádně utažena.

Add Comment

Kabely od extrudéru veďte horním otvorem v základu krytu elektroniky.
  • Kabely od extrudéru veďte horním otvorem v základu krytu elektroniky.

  • Zatlačte filament do otvoru v základu krytu elektroniky. Pokud nejde filament vložit, udělejte kleštěmi na jeho konci špičku a zkuste znovu vtlačit.

Add Comment

Stahovací páskou uchyťte kabely od extrudéru k základu krytu elektroniky na konci spirálové bužírky. Stahovací páskou uchyťte kabely od extrudéru k základu krytu elektroniky na konci spirálové bužírky. Stahovací páskou uchyťte kabely od extrudéru k základu krytu elektroniky na konci spirálové bužírky.
  • Stahovací páskou uchyťte kabely od extrudéru k základu krytu elektroniky na konci spirálové bužírky.

Add Comment

Autokalibrační sonda P.I.N.D.A. Motor extrudéru Napájení vyhřívané podložky
  • Autokalibrační sonda P.I.N.D.A.

  • Motor extrudéru

  • Napájení vyhřívané podložky

  • Napájení topení na trysce

  • Neprohoďte napájení vyhřívané podložky a extruderu. Při prohození může dojít k vyhoření pojistky (standardní 5 a 15A autopojistka).

Add Comment

Termistor extruderu (kabel označený zeleno-žlutou bužírkou)[na orientaci nezáleží] Termistor vyhřívané podložky (bílý kabel vedoucí od vyhřívané podložky)
  • Termistor extruderu (kabel označený zeleno-žlutou bužírkou)[na orientaci nezáleží]

  • Termistor vyhřívané podložky (bílý kabel vedoucí od vyhřívané podložky)

  • Tiskový větráček (kabel označený červenou bužírkou) [dejte pozor na správnou orientaci konektorů, červeným drátem blíže ke konektorům termistorů]

  • Větráček extruderu (kabel označený modrou bužírkou)

  • ZKONTROLUJTE ZAPOJENÍ! Žádný z termistorů nesmí být zapojený na výstup větráčku, jinak dojde k jejich zničení a tiskárna nebude fungovat!

Add Comment

Kabel k LCD s jedním pruhem (Konektor P1) Kabel k LCD se dvěma pruhy (Konektor P2)
  • Kabel k LCD s jedním pruhem (Konektor P1)

  • Kabel k LCD se dvěma pruhy (Konektor P2)

  • Klíč na konektoru kabelu musí směřovat k vyznačenému klíči na elektronice.

kabely mohou být do konektoru přivedeny jinak než je na obrázku, důležité je, aby konektor dosedl do desky tak jak je namalován jeho tvar na desce

Jaroslav Dubský - Reply

Zkontrolujte zapojení elektroniky podle obrázku.
  • Zkontrolujte zapojení elektroniky podle obrázku.

Add Comment

V dalším kroku použijte označený otvor.
  • V dalším kroku použijte označený otvor.

Add Comment

Šroub M3x10 (1 ks) Horní pant krytu elektroniky Vložte šroub M3x10 do pantu.
  • Šroub M3x10 (1 ks)

  • Horní pant krytu elektroniky

  • Vložte šroub M3x10 do pantu.

  • Posuňte vyhřívanou podložku co nejvíce směrem k LCD panelu pro lepší přístup.

  • Nasaďte dvířka krytu elektroniky na spodní pant a nasuňte horní pant na své místo.

  • Přišroubujte horní pant.

Add Comment

Šroub M3x40 (1 ks) Zavřete dvířka krytu elektroniky
  • Šroub M3x40 (1 ks)

  • Zavřete dvířka krytu elektroniky

  • Ujistěte se, že žádný kabel není sevřený!

  • Utáhněte šroub M3x40

Add Comment

Gratulujeme, právě jste sestavili celou Original Prusa i3 MK2 tiskárnu!
  • Gratulujeme, právě jste sestavili celou Original Prusa i3 MK2 tiskárnu!

  • Před prvním tiskem je ale potřeba ještě pár věcí zkontrolovat. Pokračujte tedy kapitolou 9. Finále

Add Comment

Finish Line

5 other people completed this guide.

Josef Prusa

Member since: 01/05/2015

67,802 Reputation

148 Guides authored

Team

Prusa Research Member of Prusa Research

Community

2 Members

148 Guides authored

0 Comments

Add Comment

View Statistics:

Past 24 Hours: 1

Past 7 Days: 8

Past 30 Days: 40

All Time: 4,672