Skip to main content
  1. 2,5mm inbusový klíč
    • 2,5mm inbusový klíč

    • Malé kombinované kleště

  2. Rambo-cover-base (základ krytu elektroniky) - nová verze Rambo-cover-base (základ krytu elektroniky) - starší verze
    • Rambo-cover-base (základ krytu elektroniky) - nová verze

    • Rambo-cover-base (základ krytu elektroniky) - starší verze

    • Rambo-cover-door (dveře krytu elektroniky)

    • Rambo-cover-hinge top (horní pant krytu elektroniky)

    • Rambo-cover-hinge bottom (spodní pant krytu elektroniky)

    • Díly krytu se mohou mírně lišit od obrázků.

  3. Vložte matku M3nS (1 ks) do otvoru co nejhlouběji. Pro vložení matky použijte šroubovák.
    • Vložte matku M3nS (1 ks) do otvoru co nejhlouběji.

    • Pro vložení matky použijte šroubovák.

  4. Šrouby M3x10 (2 ks) Použijte vyznačené otvory.
    • Šrouby M3x10 (2 ks)

    • Použijte vyznačené otvory.

  5. V dalším kroku využijte vyznačený otvor. Pomocí šroubu M3x10 (1 ks) a 2,5mm inbusu přišroubujte spodní pant krytu elektroniky. Na pant nasaďte dvířka krytu elektroniky.
    • V dalším kroku využijte vyznačený otvor.

    • Pomocí šroubu M3x10 (1 ks) a 2,5mm inbusu přišroubujte spodní pant krytu elektroniky.

    • Na pant nasaďte dvířka krytu elektroniky.

  6. Šroub M3x10 (1 ks) Horní pant krytu elektroniky Vložte šroub M3x10 do pantu.
    • Šroub M3x10 (1 ks)

    • Horní pant krytu elektroniky

    • Vložte šroub M3x10 do pantu.

    • Posuňte vyhřívanou podložku co nejvíce směrem k LCD panelu pro lepší přístup.

    • Nasaďte dvířka krytu elektroniky na spodní pant a nasuňte horní pant na své místo.

    • Připevněte horní pant do vyznačeného otvoru.

    • Zašroubujte horní pant do rámu.

  7. Ujistěte se, že jsou oba panty ve svislé poloze a rovnoběžné s hranou rámu.
    • Ujistěte se, že jsou oba panty ve svislé poloze a rovnoběžné s hranou rámu.

  8. K dispozici jsou dvě verze krytu elektroniky: Nová verze bez ventilace zad. Vložte matky M3n (4 ks) do otvorů.
    • K dispozici jsou dvě verze krytu elektroniky:

    • Nová verze bez ventilace zad. Vložte matky M3n (4 ks) do otvorů.

    • Starší verze s ventilací zad. Vložte matky M3n (4 ks) do otvorů.

    • V následujících krocích je využita starší verze, ale jejich funkčnost je stejná.

  9. Šrouby M3x10 (4 ks) Zasuňte elektroniku do základu krytu elektroniky a zajistěte na místě šrouby M3x10.
    • Šrouby M3x10 (4 ks)

    • Zasuňte elektroniku do základu krytu elektroniky a zajistěte na místě šrouby M3x10.

    • Použijte kombinované kleště pro snadnější umístění šroubů.

  10. Nacvakněte základ krytu elektroniky. Nasuňte kabeláž osy X do otvoru. Dotáhněte šroub pomocí 2,5mm inbusu.
    • Nacvakněte základ krytu elektroniky.

    • Nasuňte kabeláž osy X do otvoru.

    • Dotáhněte šroub pomocí 2,5mm inbusu.

  11. Nasuňte kabeláž osy X skrz kryt elektroniky a zároveň připojte základ krytu elektroniky k rámu (viz obrázek). Před utažením krytu se ujistěte, že kabely od motoru a koncového spínače dosáhnou k hornímu okraji desky RAMBo. Kroucená bužírka musí vést do krytu elektroniky, tak aby držela uvnitř po dotažení šroubů k rámu.
    • Nasuňte kabeláž osy X skrz kryt elektroniky a zároveň připojte základ krytu elektroniky k rámu (viz obrázek).

    • Před utažením krytu se ujistěte, že kabely od motoru a koncového spínače dosáhnou k hornímu okraji desky RAMBo.

    • Kroucená bužírka musí vést do krytu elektroniky, tak aby držela uvnitř po dotažení šroubů k rámu.

    • Pomocí 2,5mm inbusu dotáhněte základ krytu elektroniky.

  12. Motor osy X Motor osy Y Motory osy Z (na pořadí jednotlivých motorů nezáleží)
    • Motor osy X

    • Motor osy Y

    • Motory osy Z (na pořadí jednotlivých motorů nezáleží)

    • Koncový spínač osy X

    • Koncový spínač osy Y

    • 12V vstupní napájení (kabely vedoucí od zdroje, na pořadí kabelů nesejde)

    • Zapojte a upravte kabely podle obrázku. Zkontrolujte, že jsou všechny konektory řádně zapojeny!

    • Všechny kabely od motorů mají své označení pro snadnější zapojení.

  13. Kabely od vyhřívané podložky veďte spodním otvorem v základu krytu elektroniky. Zatlačte filament do otvoru v základu krytu elektroniky. Pokud nejde filament vložit, udělejte kleštěmi na jeho konci špičku a zkuste znovu vtlačit. Termistor vyhřívané podložky
    • Kabely od vyhřívané podložky veďte spodním otvorem v základu krytu elektroniky.

    • Zatlačte filament do otvoru v základu krytu elektroniky. Pokud nejde filament vložit, udělejte kleštěmi na jeho konci špičku a zkuste znovu vtlačit.

    • Termistor vyhřívané podložky

    • Napájení vyhřívané podložky

    • Poznámka: bílý kabel z vyhřívané podložky může být také v černém provedení, nicméně jejich funkce je stejná (viz Kapitola 7, Krok 13).

  14. Stahovací páskou uchyťte kabely od vyhřívané podložky k základu krytu elektroniky na konci spirálové bužírky. Důkladně zkontrolujte, že stahovací páska řádně utažena. Důkladně zkontrolujte, že stahovací páska řádně utažena.
    • Stahovací páskou uchyťte kabely od vyhřívané podložky k základu krytu elektroniky na konci spirálové bužírky.

    • Důkladně zkontrolujte, že stahovací páska řádně utažena.

  15. Kabely od extrudéru veďte horním otvorem v základu krytu elektroniky. Zatlačte filament do otvoru v základu krytu elektroniky. Pokud nejde filament vložit, udělejte kleštěmi na jeho konci špičku a zkuste znovu vtlačit. Zatlačte poslední otáčku kroucené bužírky do otvoru základu krytu elektroniky.
    • Kabely od extrudéru veďte horním otvorem v základu krytu elektroniky.

    • Zatlačte filament do otvoru v základu krytu elektroniky. Pokud nejde filament vložit, udělejte kleštěmi na jeho konci špičku a zkuste znovu vtlačit.

    • Zatlačte poslední otáčku kroucené bužírky do otvoru základu krytu elektroniky.

  16. Stahovací páskou uchyťte kabely od extrudéru k základu krytu elektroniky na konci spirálové bužírky. V krytu je připraveno slot pro stahovací pásku, stačí ji pouze zasunout. Utáhněte pásku a odstřihněte přebytečný konec.
    • Stahovací páskou uchyťte kabely od extrudéru k základu krytu elektroniky na konci spirálové bužírky.

    • V krytu je připraveno slot pro stahovací pásku, stačí ji pouze zasunout.

    • Utáhněte pásku a odstřihněte přebytečný konec.

  17. Autokalibrační sonda P.I.N.D.A. Motor extrudéru Napájení vyhřívané podložky
    • Autokalibrační sonda P.I.N.D.A.

    • Motor extrudéru

    • Napájení vyhřívané podložky

    • Napájení topení na trysce

    • Neprohoďte napájení vyhřívané podložky a extruderu. Při prohození může dojít k vyhoření pojistky (standardní 5 a 15A autopojistka).

  18. Termistor extruderu (kabel označený zeleno-žlutou bužírkou)[na orientaci nezáleží] Termistor vyhřívané podložky (bílý nebo černý kabel vedoucí od vyhřívané podložky)
    • Termistor extruderu (kabel označený zeleno-žlutou bužírkou)[na orientaci nezáleží]

    • Termistor vyhřívané podložky (bílý nebo černý kabel vedoucí od vyhřívané podložky)

    • Přední tiskový ventilátor (kabel označený červenou bužírkou) [dejte pozor na správnou orientaci konektorů, červeným drátem blíže ke konektorům termistorů]

    • Levý ventilátor trysky (kabel označený modrou bužírkou)

    • ZKONTROLUJTE ZAPOJENÍ! Žádný z termistorů nesmí být zapojený na výstup větráčku, jinak dojde k jejich zničení a tiskárna nebude fungovat!

  19. Kabel k LCD s jedním pruhem (Konektor P1) Kabel k LCD se dvěma pruhy (Konektor P2) Klíč na konektoru kabelu musí směřovat k vyznačenému klíči na elektronice.
    • Kabel k LCD s jedním pruhem (Konektor P1)

    • Kabel k LCD se dvěma pruhy (Konektor P2)

    • Klíč na konektoru kabelu musí směřovat k vyznačenému klíči na elektronice.

    • Růžový pruh na LCD kabelech musí být nahoře.

  20. Zkontrolujte zapojení elektroniky podle obrázku. Zkontrolujte zapojení elektroniky podle obrázku.
    • Zkontrolujte zapojení elektroniky podle obrázku.

  21. Šroub M3x40 (1 ks) Zavřete dvířka krytu elektroniky.
    • Šroub M3x40 (1 ks)

    • Zavřete dvířka krytu elektroniky.

    • Ujistěte se, že žádný kabel není přivřený mezi dvířky a krytem elektroniky!

    • Utáhněte šroub M3x40.

  22. Gratulujeme, právě jste sestavili celou Original Prusa i3 MK2S 3D tiskárnu!
    • Gratulujeme, právě jste sestavili celou Original Prusa i3 MK2S 3D tiskárnu!

    • Před prvním tiskem je ale potřeba ještě pár věcí zkontrolovat. Pokračujte tedy kapitolou 9. Finále

Finish Line

27 other people completed this guide.

Josef Prusa

Member since: 01/05/2015

142 Guides authored

Team

Prusa Research Member of Prusa Research

Community

3 Members

367 Guides authored

4 Comments

způsob propojení SD karty a displeje jasně ukazuje na to, že je to nasprosto obšlehnuté z čínských designů (kde by to jakš takš mohlo být akceptovatelné). člověk, který toho prodává by se měl stydět. displej problikává, SD se sem tam sekne. navíc když už jsou kabely takto použité, tak jsou ještě navíc zbytečně dlouhé. mé svědomí by mi něco takového nedovolilo prodávat, prostě ostuda. uroveď horšího studenta střední školy.

marek byma - Reply

Marku děkuji za zpětnou vazbu. Můžete více rozvést to zasekávání SD karty? Děkuji

Jakub Dolezal -

Předchozí komentář zcela chápu. Je to podobná reakce, jakou jsem psal v průběhu. To, že se SD karta seká a problikává dosplej je patrně proto, že SPI linka není navržená na to, aby se její vedení táhlo takto dlouhými kabely. 4-bitová komunikace s displejem je to samé. Je to opravdu "prasárna“, takto se to nedělá.

Také na zpracování kabeláže je vidět, že to dělal vyučený pekař. Např. dutinky, které jsou ve svorkovnici ohřevu trysky nejsou zakrácené a trčí tam neizolované.

Na celém návrhu je vidět, že je to amatérská konstrukce.

Lukas - Reply

Děkuji za komentář, předáno kolegům z vývoje ;)

Jakub Dolezal -

Add Comment

View Statistics:

Past 24 Hours: 2

Past 7 Days: 11

Past 30 Days: 50

All Time: 7,855